HT Prva liga, 20. kolo, 02.02.2021, 16:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin)
3:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Osječani u teškim uvjetima svladali Slaven Belupo

Branimir Korać • utorak, 02.02.2021.

Magla se spustila na Gradski vrt i bilo je vrlo teško igrati, a još teže pratiti dvoboj. Osječanima to nije smetalo, glatko su slavili s 3:0...

Iako bez Miereza, Jurčevića i Silve, Osijek je dobro odradio dvoboj protiv Slaven Belupa. Slavio je na kraju 3:0 i još su dva gola ostala nepriznata nakon intervencije VAR-a.

Gusta magla od početka susreta stvarala je probleme, ali veće ipak svima koji su pratili utakmicu nego samim igračima.

U prvih 20-ak minuta nije bilo niti neke potrebe za intenzivnijim praćenjem jer se na terenu nije puno toga događalo i tek u 23. minuti prvo veće uzbuđenje kada je Knöll bio u dobroj prilici, ali nije uspio loptu usmjeriti u okvir gola već je pucao pokraj vratnice.

U 27. minuti prvo slavlje za Osječane, Bočkaj je ubacio na drugu vratnicu gdje Erceg glavom u padu šalje loptu u mrežu. Ipak, nakon pregledavanja snimke pogodak nije priznat zbog igranja rukom Žapera prije nego je lopta došla do Bočkaja.

U završnici prvog dijela ipak pogodak za domaćina. Bočkaj ubacuje s lijeve strane, lopta odlazi na noge Brleku koji matira Filipovića dobrim udarcem izvana.

U drugom dijelu Osijek vrlo brzo dolazi do dva pogotka. U 52. minuti Bočkaj je odlično opalio iz slobodnog udarca, Filipović brani, ali lopta se odbija do Žapera koji iz blizine zabija.

Tri minute kasnije pogriješila je obrana Slaven Belupa koja je ostavila samog Bohara, njega pronalazi Erceg i Slovenac mirno zabija.

U završnici susreta još jednom je lopta završila iza leđa Filipovića, poslao ju je tamo Kleinheisler, ali VAR je potvrdio zaleđe i ostalo je 3:0.