HT Prva liga, 20. kolo, 03.02.2021, 17:05 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Jurica Mihalj (Velika Gorica)
Deni Jurić 30'
Šibenik

Rijeka izborila bod protiv Šibenika nakon kaosa u završnici

Matej Kačan • srijeda, 03.02.2021.

U 19. kolu HT Prve lige, nogometaši Šibenika bili su na rubu nove seznacije i pobjede na Rujevici, ali je nakon lude završnice Rijeka ipak uspjela izvući remi...

Mario Ćurić
64'
10
Alvaro Martin de Frias
76'
17
Todor Todoroski
90'+9'

Krunoslav Rendulić

Dugo su igrači Šibenika imali sva tri boda u džepu protiv Rijeke. No, nije momčadi Krunoslava Rendulića uspjelo povezati tri pobjede jer je u samoj završnici, u 10. minuti nadoknade Rijeka postigla gol iz kaznenog udarca te je stigla do remija.

Rijeka je u susret krenula bolje i već u petoj minuti ima priliku. Luka Menalo je pobjegao obrani i ide sam na Labrovića, ali ovaj sjajno brani situaciju jedan na jedan. Sedam minuta kasnije opet situacija, opet je Menalo u središtu kad pada u kaznenom prostoru Šibenika.

Sudac je pokazao na točku, ali je pokazano i zaleđe pa se gleda VAR snimka. Pregled pokazuje da je bilo zaleđa i nema prilike s 11 metara za Rijeku. Nakon 20 minuta je krenuo Šibenik, prvo je Bulat sjajnim udarcem s 30 metara zatresao vratnicu, a šest minuta kasnije gosti vode.

Emir Sahiti je u fantastičnoj formi i opet zabija. Sjurio se u šesnaestera sretno mu se i odbila lopta te ovaj mirno zabija za 1:0. Samo tri minute kasnije dolazi do novog šoka za Rijeku. Šibenik je odigrao dobru kombinaciju za usamljenog Denija Jurića koji mirno iz blizine postavlja 2:0.

Brzo su se uzbuđenja nastavila, ovaj put Menalo u 34. lijepo petom vraća za Domagoja Pavičića koji sjajno pogađa sam kut i zabija. Mogla je Rijeka do poluvremena i izjednačiti, ali joj je poništen još jedan kazneni udarac. Opet je pao Menalo, ali opet VAR provjera pokazuje da prekršaja ipak nema te se na poluvrijeme ide s 2:1.

U drugo poluvremenu je Rijeka napravila veliki pritisak, ali do pogotka nije došla sve do kaotične završnice. Lopta je bila ubačena u kazneni prostor, tamo ju Franko i Panda spuštaju za Yatekea koji zabija, ali slijedi VAR provjera.

Trajalo je skoro pet minuta, a na kraju je pravorijek da je Kulenović u zaleđu utjecao na igru i ništa od pogotka Do kraja se VAR pali još dva puta. Prvi put nakon igranja rukom Bilića nema kaznenog udarca za Rijeku, ali je soba opet uključena u raspravu nakon guranja u kaznenom prostoru i Rijeka je napokon dobila udarac s 11 metara.

Njega je realizirao Andrijašević te je ipak donio bod svojoj momčadi. Rijeka je ovim bodom došla do 27 te je i dalje na četvrtom mjestu, dok je Šibenik povezao sedam bodova iz tri susreta te je na sedmom mjestu i izjednačen je sa Slavenom i Hajdukom.