HT Prva liga, 20. kolo, 03.02.2021, 19:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Dino Knez (Osijek), Ivan Janić (Ilok)
1:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Blijedi Hajduk minimalno svladao Istru

Matej Kačan • srijeda, 03.02.2021.

Nogometaši Hajduka su nakon neugodnog poraza od Lokomotive ipak usjepli osvojiti tri boda na svom Poljudu, ali dojam opet nije bio dobar...

Nova utakmica, nova doza frustracije za navijače Hajduka koji iz susreta s Istrom barem mogu izvući tri boda. Paolo Tramezzani još traži pravu formulu, opet je promiješao prvih 11 i sustav, ali Hajduk osim prvih 20-ak minuta nije djelovao dobro protiv momčadi s dna ljestvice.

Srećom po Bijele, tih 20-ak minuta i jedan pogodak bili su dovoljni za pobjedu. Do pogotka vrijednog tri boda stigao je Umut Nayir u 16. minuti kad je Darko Todorović dobro probio desnu stranu, driblingom "slomio" svog čuvara i poslao povratnu na pet metara gdje je Turčin ispružio nogu i zabio.

Sjajnu priliku za 2:0 Hajduk ima u 25. minuti. Jairo je primio loptu, okrenuo se i pucao, a lopta u ruku pogađa Tomaševića. Na prvu je svirano zaleđe, no pregledom VAR snimke je utvrđeno da je Jairo legalno primio loptu i dosuđen je kazneni udarac.

Umut je preuzeo odgovornost jer je Mijo Caktaš ostao na klupi, ali je pogodio vratnicu. Do konca prvog dijela je Hajduk imao tek priliku Vuškovića iz slobodnjaka koji ide preko grede. Dominirali su Bijeli, ali na kraju prvih 45 minuta samo jedan pogodak.

Tramezzani je govorio o strahu i blokadi igrača, i u drugom dijelu se to vidjelo jer je Istra u potrazi za bodom stisla, a Hajduk je bio sve lošiji kako je susret išao kraju. Krenuo je Stanko Jurić dobrim udarcem iz daljine, a ostatak susreta pripada Istri koja stvara dvije ozbiljnije situacije, ali bez pogotka.

U završnici je Tramezzani ubacio mlađe koji su stvorili dobru priliku u nadoknadi, ali Mario Čuić nije uspješno završio akciju i Hajduk iz svega ima tri boda i odvajanje od Slavena te Šibenika, ali opet uz blijed dojam.