HT Prva liga, 20. kolo, 03.02.2021, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Loparac (Sladojevci), Kristijan Novosel (Gat)
Kristijan Lovrić 22'
Gorica

Varaždinci u zadnjih 15 minuta preokrenuli protiv Gorice

Branimir Korać • srijeda, 03.02.2021.

Varaždin i Gorica otvorili su današnji program u HT Prvoj ligi i odradili zanimljiv dvoboj u kojem su na kraju slavili domaćini...

Vrlo zanimljiv susret odigrali su Varaždin i Gorica, a nakon prave drame slavili su Varaždinci s 2:1. Imala je Gorica tri boda u rukama, prilike za riješiti pitanje pobjednika, ali kada ih ne iskoristite, slijedi kazna.

Već u četvrtoj minuti lopta je završila u mreži nakon udarca iz kuta kada ju je Hamad poslao iza leđa Horkaša, ali gol opravdano nije priznat s obzirom da je Dieye igrao rukom.

U 22. minuti nije bilo dvojbe, gol je priznat. Goričani su se izborili za loptu na 30 metara od gola, Kalik je briljantnom asistencijom pronašao Kristijana Lovrića koji ulazi u 16 metara i lijepo pogađa u suprotni kut.

U drugom dijelu Gorica je odmah na početku morala doći do noog gola. Lopta je u petercu došla do Hamada koji doslovno s tri metra trese gredu u situaiji u kojoj je teže promašiti nego zabiti.

Nakon toga domaćin polako preuzima inicijativu i sve je opasniji. U 68. minuti zaprijetio je Boban, lopta odlazi malo preoko vratnice, opasan je bio i Obregon, a upravo on u 76. minuti zabija za 1:1. Lopta je ubačena s desne strane, došla u petercu do Kolumbijca koji je skreće u mrežu.

U 90. minuti potpuni preokret. Tkalčić je ubacio s desne strane, Posavec je promašio loptu, što je na kraju ispalo dobro, ona dolazi do Bobana koji snažno sa 6-7 metara zakucava loptu u mrežu.

Goričani tako u samoj završnici odtaju bez sva tri boda.