Sassuolo napokon slavio, Muriel donio pobjedu Atalanti

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

Nedjelja u Serie A nije donijela iznenađenja. Kao favoriti su u susretima slovili Sampdoria, Roma, Atalanta i Sassuolo, a sve četiri ekipe su i slavile...

Nakon pet utakmica u Serie A bez pobjede te poraza od Spala u Coppa Italiji, Sassuolo je napokon upisao svoje prvo slavlje nakon šestog siječnja. Iako na početku hit lige, Sassuolo je pao u formi i žrtvu za povratak na pravi put je pronašao tek u ligaškom fenjerašu Crotoneu.

Posljednja momčad lige je ostala na svojih 12 bodova, a u ovom je porazu imala mnogo nesreće. Domenico Berardi je doveo Sassuolo u vodstvo, a onda slijedi bolji period za domaćina. Izjednačio je Adam Ounas u 26., a u 42. pogađa Samuel Di Carmine, ali mu je pogodak poništen zbog prekršaja u akciji za gol.

Nesreća se nastavlja u 47. kad je Vladimir Golemić nespretnim prekršajem skrivio kazneni udarac koji Francesco Caputo pretvara u 2:1 i pobjedu za Sassuolo.

Pobjedu je upisala i Atalanta koja je stigla do 40. boda i izjednačavanja s Lazijom i Napolijem koji su peti i šesti. Atalanta je do pobjede stigla u samoj završnici, točnije u 90. minuti kad je Luis Muriel pogodio za 1:0. Mario Pašalić je izašao iz igre na poluvremenu, Boško Šutalo je igrao do 62. minute.

Iz donjeg doma i sa 16. pozicije nikako se ne može pomaknuti Fiorentina koja je u gostima poražena kod Sampdorije. Baldi Keita je doveo domaćina u vodstvo u 31. minuti, a sedam minuta kasnije izjednačava Dušan Vlahović. No, u drugom poluvremenu je opet zabio stari lisac Fabio Quagliarella za nova tri boda Sampdorije koja je izjednačena s Veronom na 30 bodova.

U ranijem je susretu Roma deklasirala Udinese s 3:0. U ranoj fazi je dvaput pogađao Veretout, u 5. i 25. minuti, dok je u nadoknadi 3:0 postavio Pedro. Roma je privremeno preskočila Juventus i vratila se na treće mjesto tablice.