HT Prva liga, 23. kolo, 26.02.2021, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Goran Pečarić, Ivan Mihalj, Anto Marić
2:3(2:0) Osijek
Ramon Mierez 51' (11m), 79'
Ivan Santini 69'
Osijek

Santini i Mierez za jedno poluvrijeme kreirali veliki preokret i odveli Osijek na vrh!

Mihaela Bradovski • petak, 26.02.2021.

Osijek zadovoljan i s tri velika boda u džepu napušta Varaždin i vraća se kući! Varaždinci su na poluvremenu vodili 2:0, ali nastavak je potpuno pripao Osječanima...

Dovođenje Ivana Santinija pokazalo se još jednim sjajnim potezom Nenada Bjelice. U prvom nastupu u dresu Osijeka Santini je sudjelovao kod jednog gola i još jedan zabio, a kolega mu iz napada Ramon Mierez postigao je dva pogotka.

Drugo poluvrijeme susreta u Varaždinu ujedno je potvrdilo kako Mierez i Santini itekako mogu igrati zajedno i upravo njih dvojica kreatori su velikog preokreta.

Prvo poluvrijeme za Osijek je bilo jako loše. Varaždin je već u 20. minuti vodio 2:0 golovima igrača koji inače nisu standardni članovi prvih 11. Prvo je Peco dobro reagirao na ubačaj Čelića i glavom je poslao loptu u mrežu, a zatim je Peco prešao u ulogu asistencija i odlično proigrao Herreru koji zabija za 2:0.

Deset minuta prije odmora skoro i treći pogodak, ovaj put Peco je glavom poslao loptu s ruba 16 metara nakon nesporazuma u osječkoj obrani, međutim Lončar izbija s gol linije.

Odmah na početku drugog dijela u igru ulazi Santini i stvara probleme Varaždincima. Gostima se otvorilo u 51. minuti kada je Grgec nepotrebno tijekom prekida srušio Santinija i dosuđen je penal. Precizan je bio Mierez za 2:1.

20 minuta prije kraja Jurčević s lijeve strane ubacuje točno na Santinija koji glavom u padu pogađa za poravnanje.

Bio je to znak Osječanima da još jače pritisnu i isplatilo im se. U 79. minuti Škorić je ubacio loptu u 16 metara gdje je najviši Mierez i glavom šalje loptu u gol za konačnih 3:2.

Velika pobjeda Osijeka koji će se dodatno nakrcati samopouzdanjem zbog načina na koji je došao do slavlja.