HT Prva liga, 23. kolo, 27.02.2021, 17:30 h, Rujevica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Marjan Tomas (Vladislavci)
Mehmet Umut Nayir 72'
Hajduk

Kalinić junak Splićana, obranio kazneni udarac na samom kraju susreta!

Branimir Korać • subota, 27.02.2021.

Hajduk je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Rijeke i na kraju je zasluženo slavio 1:0. Rijeka je imala priliku uzeti bod u posljednjim sekundama susreta, ali Lovre Kalinić obranio je kazneni udarac Franku Andrijaševiću!

Hajduk je predstavio pojačanja na Rujevici i odmah je pokazao kako je odradio sjajan posao. Vidjelo se od prve minute koliko će primjerice Marko Livaja donijeti Hajduku, koliko će Umut profitirati u igri s njim, Fossati je veliko pojjačanje u sredini terena, iskusan i kvalitetan igrač koji zna kako voditi igru, a kasnije je ušao i Kačaniklić i također je pokazao dobre stvari. I Lovre Kalinić je iz doba Luke Jakobušić, sačuvao je mrežu ćistom i obranio ključni penal, treba li više?

Rijeka? Rijeka je u krizi i pomaka nema. Vidi se da nema samopouzdanja, nema okomitosti i silovitosti, na mjestima u kojima su Riječani ranije produživali nogu i silnom borbenošću pokrivali rupe, danas toga nema. Možda želje ima, ali nema samopouzdanja.

Hajduk je već u prvoj minuti imao čisti zicer. Livaja je sjajnom loptom proigrao Umuta koji je krenuo prema Nevistiću, prebacio ga je, ali je lopta otišla preko gola.

Sve do završnice prvog poluvremena nekih pravih velikih prilika više nije bilo. Hajduk je čekao pogrešku Riječana, oni su dosta oprezno išli prema naprijed i nije bilo previše prostora.

Ipak, u završnici prvog dijela Hajduk je poslao loptu u mrežu Nevistića. Fossati je vrlo neugodno ubacio iz slobodnog udarca, Nevistić nije uhvatio loptu, ona se odbila do Umuta koji šalje loptu u gol. No Batinić je poništio pogodak zbog prekršaja Livaje nad Nevistićem.

U drugom dijelu prva je zaprijetila Rijeka preko Yatekea nakon odličnog centaršuta Štefulja, ali Kalinić lakoćom brani. Desetak minuta kasnije na drugoj strani u dobroj poziciji je Kačaniklić, ali i Nevistić je odlično reagirao.

Hajduk je ipak došao do pogotka u 72. minuti. Kombinirali su Kačaniklić i Livaja, Livaja je povukao loptu, fantastično je gurnuo za Umuta koji dolazi sam pred Nevistića i mirno zabija.

Rijeka je do kraja pokušala stvoriti neki malo jači pritisak, ali nije uspjela. Ipak do prilike za povratak stigla je u 94. minuti kada je Batinić dosudio kazneni udarac. Izveo ga je Franko Andrijašević, nije pucao tako loše, ali je Kalinić odlično obranio i zadržao tri boda za Hajduk.

Hajduk je tako došao na samo tri boda zaostatka za Rijekom uz utakmicu manje. U cijeloj priči profitirala je i Gorica koja i dalje čvrsto drži treće mjesto.