HT Prva liga, 23. kolo, 28.02.2021, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Istra 1961

Gorica proradila u drugom dijelu i svladala Istru 1961

Branimir Korać • nedjelja, 28.02.2021.

Iznenađenja u Velikoj Gorici ipak nije bilo iako je Istra odlično krenula i imala vodstvo. U drugom dijelu Goričani su ipak preokretom odnijeli sva tri boda...

Istra 1961 odradila je vrlo dobrih 45 minuta, ali nije zadržakla taj ritam i u nastavku susreta i upisala je poraz u Velikoj Gorici 2:1. Imala je priliku uzeti važne bodove u borbi za opstanak, ali Gorica je ipak slavila.

Još jedno momčad iz Pule nije nadigrana, no isto tako još jednom nije uspjela konkretizirati nekoliko vrlo dobrih situacija.

Istra je najviše prijetila preko Hare i Gržana koji su dobro surađivali, ali prvu pravu prijetnju uz veliku obranu Banića upak je upisao Špoljarić koji je u 24. minuti pucao s ruba kaznenog prostora, ali vratar Gorice fantastično je obranio.

Međutim niti minutu kasnije gosti ipak dolaze do vodstva. Lopta se odbijala u 16 metara, na kraju došla do Bandea koji s desetak metara lijepim udarcem pogađa za 1:0.

Deset minuta kasnije blizu pogotka bila je i Gorica, nakon kornera glavom je opalio Steenvoorden, ali greda je spasila goste.

U drugom dijelu preokret. U 50. minuti Suk je odlično ubacio, a sjajno je reagirao Lovrić koji je podmetnuo nogu i pogodio za 1:1.

15 minuta prije kraja potpuni preokret, Josip Mitrović sjajno je nabacio za Mudrinskog koji glavom sjajno pogađa za 2:1.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Goricu.