Drama do kraja: Zadar u produžetku do pobjede protiv Partizana

Branimir Korać • subota, 27.02.2021.

Zadar je u vrlo zanimljivom susretu stigao do pobjede protiv Partizana i to u produžetku s 96:94. Mogli su Zadrani do pobjede i u regularnom dijelu, ali i bez drame i posljednjim sekundama produžetka...

Zadar je nastavio pozitivan, a Partizan negativan niz u ABA ligi. Beograđani su upisali već peti uzastopni poraz i daleko su od onih pozicija koje su priželjkivali dok Zadar dolazi do šeste pobjede i polako odmiče od onog najugroženijeg društva.

Igrači Veljka Mršića kontrolirali su susret i u regularnom dijelu i u produžetku, bili su bolji protivnik i pokazali su dobru formu.

U prvoj dionici uspjeli su u jednom trenutku otići na šest poena prednosti, ali Partizan se vratio i na početku druge četvrtine tricom Joshue Perkinsa stigao je do vodstva 22:21. Zadar je odmah odgovorio preko Justicea i Vukovića te vratio prednost na svoju stranu, a nije ju ispuštao do završnice susreta.

U trećoj dionici odvojio se i na dvoznamenkastu razliku, imao je i na startu zadnje četvrtine plus deset da bi Partizan polako počeo nagrizati razliku.

Četiri minute prije kraja susreta Perkins je tricom poravnao na 75:75, a kada su trice vezali Mavra i Carter za 81:75, činilo se da je slomljen otpor gostiju.

Beograđani se ipak nisu predali, trica Jaramaza dala im je nadu i borili su se do kraja. 30 sekundi prije kraja Palokaj je odveo Zadar na plus tri, Partizan je išao na tricu za produžetak, prvu nije pogodio, no uhvatio je skok u napadu te je Jaramaz novom tricom donio gostima još pet minuta.

U produžetku je Zadar preko Mavre i Palokaja pobjegao na 96:90, devet sekundi prije kraja Radovanović je tricom smanjio na 96:93 da bi Vuković promašio oba bacanja. Dangubić je otišao na liniju slobodnih bacanja, pogodio prvo, promašio drugo, ali nakon skoka u napadu Vuković ga je zaustavio i Zadar je proslavio pobjedu.

Kod Zadra Mavra je ubacio 20 poena, a Carter 17 dok nje kod Partizana Thomas završio s 24 poena i devet skokova.