Split dugo mučio Zvezdu pa zadnje četiri minute ostao bez poena

Branimir Korać • utorak, 09.03.2021.

Košarkaši Splita dugo su držali Zvezdu u neizvjesnosti i odbijali se predati, ali nisu izdržali do kraja i upisali su poraz 71:60...

Mile Karakaš upisao je prvi poraz otkako je preuzeo klupu Splita. Na Gripama je gostovala Crvena zvezda i kako je Karakaš sam na kraju istaknuo, nudila se, mogao je Split bolje i pametnije završiti utakmicu, a ovako je nakon Ukićeva pogođena tri bacanja četiri minute prije kraja, ostao bez ijedno poena do kraja susreta.

Zvezda ima neusporedivo skuplju momčad, kvalitetniju, sa širom klupom, ali Split je sve do te završnice odbijao izvjesiti bijelu zastavu.

Zvezda je odradila posao u obrani u ključnim trenucima, natjerala je Split na veliki broj pogrešaka i to je na kraju prevagnulo.

U konačnici Split je imao čak 21 izgubljenu loptu, jasno je da je teško i slabije protivnike pobijediti s toliko pogrešaka,

Kod Splita su se istaknuli s po 12 poena Mateo Kedžo koji je zbog osobnih pogrešaka odradio manje od deset minuta te Marko Luković koji je dodao devet skokova. Roko Ukić upisao je 11 poena i šest asistencija.

Kod Zvezde najbolji učinak u ABA ligi u karijeri ostvario je Corey Walden s 24 poena dok je Ognjen Dobrić dodao 12 poena i devet skokova.