Norvežani odmah pokazali tko je gazda u podgoričkoj skupini

Branimir Korać • petak, 12.03.2021.

Skupina u kojoj bi jedan putnik za Tokio trebao biti siguran je ona u Podgorici. Norveška je potvrdila kako je daleko ispred ostalih, a do kraja će se voditi borba za drugo mjesto, čini se između Južne Koreje i Brazila...

Norveška je apsolutni favorit podgoričke skupine i to je potvrdila već prvog dana. Brazil je nominalno najteži protivnik, ali protiv Norveške je bio potpuno nemoćan i upisao je visok poraz 32:20. Dok su preostale dvije skupine pakleno teške, ovdje postoji izraziti favorit i sve osim tri uvjerljive norveške pobjede, predstavljat će veliko iznenađenje.

Brazil je loše otvorio utakmicu, no uspio se oporaviti sredinom prvog dijela kada je izjednačio i vratio se u utakmicu. Nije dugo bio u egalu, Norveška je imala spreman odgovor, pobjegla je serijom 7:1 na 17:11 i stvorila veliku prednost.

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla, Brazilci su se potpuno raspali i samo se čekao kraj.

Torbjorn Bergerud skupio je 17 obrana, a Sander Sagosen sedam golova. Po pet su dodali Magnus Jondal i Kristian Bjornsen. Haniel Langaro je kod Brazilaca postigao četiri pogotka.

Prvi susret dana bio je praktički eliminacijski, poraz je značajno udaljavao izgubljenog od šansi za prolaz. Na kraju je deblji kraj izvukao Čile koji je poražen od Južne Koreje s 36:35.

Koreja je razbila Čile u prvom poluvremenu i imala nje na odmoru 19:11. U drugom dijelu došla je i do devet golova prednosti, ali Čile se počeo buditi. Napad je proradio, punila se korejska mreža i ukazala se prilika. Imali su Čileanci zadnjih 20 sekundi za napad, ali nisu ništa napravili i Južna Koreja odnosi pobjedu 36:35.

Jaeyong Park skupio je čudesnih 25 obrana, Yi Kyeong Jeong zabio je osam golova, a Kwangsoon Park sedam. Kod Čilea Felipe Barrientos upisao je 15 obrana, a po osam golova zabili su Sebastian Ceballos i Rodrigo Salinas.