Hrvatski kup, Četvrtfinale, 16.03.2021, 15:00 h, Oriovac
Suci: Ante Čuljak, Ivan Mihalj, Dejan Vuković
Mario Živatović 89' (ag)
Istra 1961

Istra 1961 u drugom poluvremenu slomila otpor Oriolika

Mihaela Bradovski • utorak, 16.03.2021.

Trećeligaš Oriolik iz Oriovca časno je završio s nastupom u Hrvatskom kupu. U četvrtfinalu je za protivnika imao Istru 1961 i upisao je poraz 3:0...

Anto Galović
69'
20
Šimun Lucić
81'
18
David Horvat
90'+1'

Danijel Jumić

Istra 1961 nije dopustla iznenađenje protiv Oriolika. Domaći trećeligaš u Oriovcu je odradio dobru utakmicu, u početku je stvorio Istri dosta glavobolje, ali kako je susret odmicao, gosti su bili sve bolji.

U prvom poluvremenu Oriolik je izdržao bez primljenog gola, a na samom početku susreta, u prvih deset minuta, imao je i dva sicera. Prvu je zapucao u šestoj minuti Batalo kada je odbijenuo loptu uputio nisko, ali Ondoa brani taj pokušaj. Tri minute kasnije i Marušić je u odličnoj situaciji, ali šalje loptu preko gola s nekih 6-7 metara.

Do kraja prvog dijela uglavnom je Istra pokušavala, ali nije došla do pogotka. Kako njegova momčad nije stvorila značajnije opasnosti u prvih 45 minuta, Danijel Jumić je na odmoru promijenio kompletnu napadačku postavu i uveo glavne adute Gržana, Haru i Bandea.

Hara je brzo pokazao kako nema milosti i u 60. minuti odlično je reagirao nakon što je dobio loptu u prostor te je svladao Hercega.

Do završnice susreta nije bilo pogodaka, a onda u 86. minuti Hara još jednom uzima loptu, prolazi kroz obranu i podiže na 2:0. Tri minute kasnije Japanac je ponovno u prvom planu, gurnuo je loptu pred gol, tamo dolazi Živatović od kojeg se ona odbija u mrežu.

Završilo je 3:0 za Istru 1961 koja će u polufinalu igrati protiv Rijeke.