Oslabljena Cibona bez ikakve šanse u gostima kod Zvezde

Branimir Korać • srijeda, 17.03.2021.

Crvena zvezda rutinski je odradila posao protiv Cibone u zaostalom susretu 14. kola ABA lige. Oslabljeni Cibosi s dva debitanta i samo deset igrača u rosteru, od čega petorica s 20 ili manje godina, nisu mogli puno...

Gostovanje na kojem niti nije bilo neke velike nade. Kao što je i najavio Vlado Jovanović, s obzirom na probleme u momčadi, morao je pružiti priliku i mlađim igračima koji dosad nisu participirali u ABA ligi pa su tako prve minute odradili Lukša Buljević i Vito Vujović.

Zvezda je od početka krenula autoritativno i Cibona je imala dosta problema s njenom obranom. Prednost je već do odlaska na odmor bila u dvoznamenkastim vodama te je u nastavku susreta samo rasla.

Nakon tri četvrtine Cibona je bila na samo 40 ubačenih poena i tek u zadnjoj dionici kada je i Zvezda malo popustila u obrani, Cibosu su ubacili 23 ppoena.

Završilo je 85:63 za Beograđane koji su se prošetali do pobjede i jednostavno nisu dopustili iznenađenje.

Kod Crvene zvezde Jordan Loyd ubacio je 25 poena uz 7/10 tricu dok je bivši igrač Cibone Marko Jagodić Kuridža dodao 14 poena i šest skokova.

Kod Cibone Roko Prkačin upisao je 13 poena i deset skokova, a Igor Marić 12 poena.