Verona 0:2 Atalanta
Atalanta

Atalanta uspješna u Veroni, Juriću treći uzastopni poraz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.03.2021.

U prvom nedjeljnom susretu 28. kola Serie A Atalanta je u gostima bila bolja od Verone s 2:0. Veroni je to treći uzastopni poraz...

Malo težak raspored, a malo pad forme i Verona je ušla u probleme. Upisala je tri uzastopna poraza, a treći je stigao kod kuće od Atalante s 2:0. Nakon Milana i Sassuola tako je i Atalanta iskoristila ovo lošije razdoblje u kojem se Jurićeva momčad našla.

Atalanta je potpuno zasluženo stigla do pobjede, a koliko je Jurić bio zadovoljan igrom svoje momčadi u prvom dijelu, dovoljno govori podatak da je povukao tri izmjene na odmoru. Pomak nije bio dovoljan, Atalanta je bez problema privela susret kraju i uzela sva tri boda.

Gosti su poveli u 33. minuti iz kaznenog udarca, Federico Dimarco je igrao rukom, a Ruslan Malinovski s 11 metara doveo je Atalantu u vodstvo.

Nastavili su gosti s boljom igrom i u 38. minuti centimetri su ih dijelili od novog pogotka kada je Duvan Zapata pogodio vratnicu, a što nisu napravili tada, napravili su u 42. minuti. Malinovski je prešao u ulogu asistenta, pronašao je u kaznenom prostoru Zapatu koji mirno zabija za 2:0.

U drugom dijelu Verona je tek jednom konkretnije zaprijetila kada je Darko Lazović pucao u kut, ali je Gollini obranio.

Mogla je i Atalanta do trećeg gola, no Josip Iličić zatresao je gredu u samoj završnici susreta.

Mario Pašalić ušao je u igru u 68. minuti umjesto Alekseja Mirančuka.