VROS košem Paića svladao Alkar, Zadar i Cibona sigurni

Matej Kačan • subota, 27.03.2021.

Odigrana su još tri susreta 27. kola HT Premijer lige, a možemo reći da su slavili favoriti. VROS je kod kuće svladao Alkar u samoj završnici, dok su Cibona i Zadar u gostima bili vrlo sigurni...

Najdramatičniji susret subote u HT Premijer ligi definitivno je odigran u Osijeku gdje je domaći VROS protiv Alkara ostvario drugu pobjedu u nizu te je najavio borbu za osmo mjesto i pokušaj lova na doigravanje u posljednjih šest kola.

Osijek je u direktnom dvoboju za deveto mjesto slavio vrlo teško, tek u samoj završnici i to polaganjem Pavla Paića za konačnih 83:82 pet sekundi prije kraja. Imao je Alkar napad za pobjedu, ali je pokušaj Ivana Kučana blokirao Šime Lisica te je VROS stigao do osme pobjede.

Paić je i vodio pobjednike s 24 poena, dok je 21 dodao Robert Kujundžić. Kod Alkara je Terek Echols zabio 22, ali nedovoljno za pobjedu pa sad VROS za osmim mjestom zaostaje tek tri pobjede jer je tamo Zabok koji je u velikom padu forme.

Četvrti uzastopni poraz Zabočani su upisali na domaćem terenu protiv Zadra koji je bio vrlo motiviran da se osveti za poraz na Višnjiku prije mjesec dana. Zadrani su došli poslati poruku, a to su i napravili s 32 poena prednosti na kraju i povratkom na prvo mjesto s 22-4 omjerom.

Zadar je u susret krenuo s 15:0 i sve je odmah bilo jasno, do kraja razlika samo raste. Jako lijepo se podijelila minutaža i koševi kod Zadra pa nitko nije igrao preko 30 minuta, a svi su ubacili između tri i 12 poena. 12 je zabio Justice, dok su poen manje dali Palokaj i Vuković. Kod Zaboka je 16 ubacio bivši igrač Zadra Eyassu Worku.

Vrlo uvjerljiva u gostima je bila i Cibona koja je gostovala u Zadru kod Sonika. Puntamika je osvježenje ove sezone i bori se za peto mjesto, a u susret je krenula dobro i Vukove je držala u egalu ili na nešto manjoj razlici u prvom poluvremenu nakon kojeg je 35:28 za Cibonu.

No, drugo poluvrijeme nakon dobrog ulaska Sonika s 4:0 u potpunosti pripada Ciboni koja je do kraja razbila suparnika i slavila s 89:63 te je privremeno na vrhu s 22-5 omjerom dok Zadar ne nadoknadi svoj susret. Ivan Novačić je sa 16 poena vodio Cibonu, dok je 14 dodao mladi Danko Branković. Kod Sonika je 14 zabio Daniel Zovko, poen manje je ubacio Sandro Rašić.