Gorica bez problema svladala Hermes

Matej Kačan • ponedjeljak, 29.03.2021.

U 27. kolu HT Premijer lige su košarkaši Gorice bili vrlo sigurni protiv Hermesa te su zacementirali svoje mjesto među prva četiri, dok je Hermes ostao zakucan na dno...

Košarkaši Gorice su se vratili domaćim obvezama nakon odigranog zadnjeg balona u ABA 2 ligi, a u HT Premijer društvu su brzo zaboravili na iznenađujući poraz od Škrljeva. Igrači Josipa Sesara lakoćom su deklasirali fenjeraša lige, momčad Hermesa.

Već nakon prve dionice je bilo devet razlike za Goricu koja na poluvremenu ima čak i premalih 11 poena viška i tek 44 poena, ali su u drugom poluvremenu "nišanske sprave" proradile i Sesarova momčad zabija 53 poena te dolazi do 97, a razliku podiže na konačnih plus 32.

Završilo je 97:65, a Goricu je vodio Krešimir Ljubičić s 18 poena. 14 je dodao Ozren Pavlović uz Kalajžića i Mazalina s po 12, dok je kod Hermesa istaknut bio Ivan Svoboda sa 16. Kod Hermesa je dvoznamenkast bio još Mileković s 11 ubačaja.

Gorica je tako na sigurnom četvrtom mjestu sa šest poraza i utakmicom manje, a poraz manje imaju Split i Cibona uz Zadar koji je na četiri i drži vrh tablice. Peti Sonik je velikih pet pobjeda udaljen od Gorice šest kola do kraja i čini se kako je vrh tablice već skrojen, barem što se sastava prve četvorke tiče, dok će se pozicije dijeliti u međusobnim susretima u posljednjim kolima.

Analitičari su ostali na svoje tri pobjede i na dnu, s dvije manje od pretposljednjeg Furnira. Šanse za ostanak bez razigravanja su svedene na teoriju jer deseti Alkar ima osam pobjeda, a do kraja je šest kola.