HT Prva liga, 27. kolo, 03.04.2021, 12:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pajić (Rijeka)
Mehmet Umut Nayir 48'
Hajduk

Livaja sjajnim pogotkom i asistencijom 'riješio' Lokomotivu

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

U 27. kolu HT Prve lige su nogometaši Hajduka nastavili svoj niz nepobjedivosti slavljem nad Lokomotivom. U 2:0 pobjedi dominirao je Marko Livaja pogotkom i asistencijom...

Uz dva sjajna poteza Marka Livaje su nogometaši Hajduka u 27. kolu HT Prve lige nastavili niz od šest utakmica bez poraza u ligi. Hajduk se klupskim obvezama nakon reprezentativne stanke vratio napokon u kompletnom sastavu, dok je Lokomotiva tražila nekakvu nadu za bijeg s dna. Nije se ostvarilo za Lokomotivu, Bijeli su slavili s 2:0.

Junak utakmice Livaja je u poprilično tvrdom prvom poluvremenu jednim potezom genijalca otvorio čvrst Lokomotivin blok. Hajduk je imao loptu i dominirao, ali nije stvorio ozbiljniju priliku osim tog pogotka kad je Livaja u 15. minuti Fossatijevu dugu loptu primio glavom, a onda fantastično s lijeve strane pogodio iz voleja u suprotni kut.

Do rješenja utakmice je Hajduk stigao početkom drugog dijela. Livaja je opet u centru pažnje, ovaj put je s loptom s desne strane na rubu kaznenog prostora odakle šalje centaršut na drugu stativu gdje Umut Nayir glavom lako pogađa za 2:0.

Do kraja je Lokomotiva padala i sve teže se nosila sa stalnim napadima Hajduka i slabim vremenskim uvjetima, ali ni gosti nisu uspjeli doći do zicera za povećavanje rezultata. Uvijek je u opasnim situacijama nedostajao posljednji, ključni pas.

Ipak Hajduk slavi pobjedu kojom se vratio na treće mjesto ispred Rijeke s istim brojem pogodaka, a Hajduk ima i utakmicu manje. Lokomotiva je i dalje zadnja s 20 bodova, tri manje od Varaždina i četiri manje od Istre koja ima utakmicu manje.