Adam Gnezda Čerin 64'
Rijeka

Niti 4:0 Riječanima nije bilo dovoljno za mirnu završnicu susreta

Branimir Korać • subota, 03.04.2021.

Sjajna utakmica za kraj uzbudljivog 27. kola HT Prve lige. Rijeka je u Velikoj Gorici slavila s 4:3 i to nakon što je imala Ogromnih 4:0...

Niz od devet uzastopnih utakmica Gorice bez poraza protiv Rijeke je prekinut. Riječani su na ovo gostovanje doputovali odlučni uzeti puni plijen i u tome su i uspjeli iako im nije bilo jednostavno. Poveli su s čak 4:0, ali u samo nekoliko minuta prednost je skoro u potpunosti kompromitirala.

Riječani su bolje otvoriti utakmicu i u desetoj minuti već su trebali do vodstva. Murić je pobjegao u kontru, od centra je išao sam na Banića, obišao ga je i imao prazna vrata, ali pogodio je vanjski dio mreže.

Odmah nakon toga Rijeka dolazi do vodstva. Murić je dodao loptu za Andrijaševića koji se odlično snašao u kaznenom prostoru, pucao je iz okreta u zabio za 1:0.

Odmah zatim Rijeka podiže na 2:0. Ovaj put Murić je proigrao na drugoj vratnici Josipa Drmića, a on rutinski iz blizine glavom zabija za 2:0.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo i na odmor se otišlo s tih 2:0, a kada je Rijeka u prvih 20 minuta drugog dijela odjurila na 4:0, nitko nije niti pomislio da se Gorica može vratiti.

Prvo je u 50. minuti Murić još jednom odradio velik posao, a lopta je od bloka Jovičića završila u mreži.

U 64. minuti Drmić je lijepo ostavio loptu za Gnezdu Čerina koji je dobro opalio s 20 metara i pogodio za 4:0.

Tek desetak minuta trebalo je Goričanima da zagužvaju utakmicu. Prvo je Mitrović u 74. minuti smanjio nakon dobre reakcije na odbijenu loptu od stative koju je tamo pospremio Mudrinski.

Srpski napadač je stvarao dosta problema Riječanima te je u 84. minuti krasno pogodio glavom nakon ubačaja Lovrića da bi u sljedećoj minuti Lovrić ponovno ubacio, a Galović zakucao loptu u svoju mrežu.

Igrala se 86. minuta i Gorica u naletu pokušavala je doći do čuda, ali nije išlo. Rijeka se uspjela obraniti i uzeti tri velika boda u sjajnoj utakmici.