HT Prva liga, 27. kolo, 03.04.2021, 17:05 h, Šubićevac
Suci: Mario Zebec (Cestica), Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci)
Lovro Majer 70'
Dinamo

Sergio Escobar krenuo iznenađenjem, Šibenik uzeo bod protiv Dinama

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

Nogometaši Dinama upisali su kiks po povratku s reprezentativne pauze i prije susreta s Villarrealom. U Šibeniku je istoimeni domaćin uzeo bod uz 1:1...

Nikola Rak
68'
14
Prince Obeng Ampem
74'
11
Ignacio Bailone
74'
77
Suad Sahiti
83'

27
(do 80')

Damir Krznar

Novi trener Šibenika Sergio Escobar u svoj mandat na klupi narančaste ekipe je krenuo vrlo pozitivnim rezultatom. Šibenik je na svom stadionu otkinuo bodove Dinamu te je zabrinuo modri tabor pred susret Europske lige protiv Villarreala.

Susret je krenuo vrlo dinamično, ako je ideja Escobara da se Šibenik nadigrava, onda se to dobro vidjelo jer u prvih deset minuta domaći imaju dvije poluprilike, ali su uspjeli i preživjeti zicer Dinama. Oršić je ubacio na peterac gdje je Atiemwen koji iz blizine puca glavom, no domaći vratar je na mjestu.

Dinamo je nakon toga nastavio kontrolirati susret, a Šibenik je pokazao zavidnu organiziranost u bloku i Modri ne mogu stvoriti bolju šansu. U 39. najbolja akcija za domaće u prvom dijelu, Marko Bulat je zapucao s ruba 16 metara, ali je Livaković u reprezentativnoj formi.

Najbolju priliku u dotadašnjem tijeku drugog dijela je Bulat propustio u 57. minuti kad je izašao na jedan na jedan s Livakovićem. Pokušao je kroz noge, ali Livaković brani bedrom i još jednom spašava svoja vrata. Nakon nešto mirnije igre, Dinamo je poveo iz prekida.

Dinamo je imao slobodni udarac na 18 metara, a izvođenje je preuzeo Lovro Majer koji fantastično s desne strane gađa u suprotni gornji kut za pravu ljepoticu od pogotka. No, imao je i Bulat što za reći, opet iz prekida i samo osam minuta kasnije.

Njegov je udarac išao s nekih 25 metara te je silovito odsjeo na gredi, ali se lopta odbija do Juana Mese koji lako gađa praznu mrežu za posve zasluženo izjednačenje Šibenika i kakvu-takvu nagradu za vrlo raspoloženog Bulata.

Vrijeme je polako izmicalo Dinamu, a sjajnu priliku gosti propuštaju u trećoj minuti nadoknade. Oršić je pucao iz slobodnjaka, ali u živi zid, a iz nastavka akcije Majer šalje povratnu Toliću koji iz prve tuče u bliži kut, no Rogić je na mjestu sjajnom intervencijom.

Ostalo je tako do kraja 1:1 te se Dinamo samo izjednačio s Osijekom na vrhu tablice sa 61 bodom uz utakmicu manje. Šibenik je stigao do 27. boda te se približio ostanku i na šestom je mjestu tablice.