Šibenka tek u završnici slomila Hermes

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

U 30. kolu HT Premijer lige su košarkaši Šibenke upisali očekivanu, ali ipak mnogo težu pobjedu nego što se najavljivalo. Šibenka je Hermes svladala tek u posljednjih minutu i pol...

Košarkaši Hermes Analitice već su budući član drugog razreda hrvatske košarke, ali svejedno pružaju dobar otpor otkako su se pomirili s ispadanjem. Nakon solidnog otpora Splitu, Hermes je protiv Šibenke igrao u egalu sve do posljednje dvije minute kad se Dalmatinci odvajaju.

Samo minutu i pol do kraja je Hermes još vodio s 96:94, ali onda Henrik Širko zabija tricu za vodstvo gostiju i Hermes do kraja neće zabiti poen. Slijede bacanja Freemana i polaganje Mikovića i Šibenka se odvojila na pet razlike, a završni rezultat od 103:96 odaje dojam o lakšem poslu Šibenke.

Miković je vodio pobjednike s 28 poena i 10 skokova, dok je samo poen manje ubacio Freeman koji je podijelio sedam asistencija. Kod Hermesa je Kristijan Šutalo ubacio 27, a Ivan Mileković 24.

Šibenka nastavlja svoju borbu za doigravanje koje je praktički i osigurala jer je iskoristila poraz VROS-a od Zaboka te ima dvije pobjede viška uz utakmicu manje i po svemu sudeći će na prvoplasiranog nakon regularnog dijela sezone.