Borna Gojo poražen u dva seta u prvom kolu turnira u Rimu

Branimir Korać • utorak, 20.04.2021.

Borna Gojo vratio se nakon problema s ozljedom i na turniru u Rimu upisao poraz u prvom kolu. Svladao ga je Talijan Roberto Marcora...

Borna Gojo nije uspio pobjedom obilježiti povratak na travnjak. U susretu prvog kola Challengera u Rimu porazio ga je 190. igrač svijeta Talijan Roberto Marcora.

Na igri hrvatskog tenisača osjetilo se kako je van ritma te kako je iza njega dugačka pauza i Marcora je došao do pobjede za manje od sat i 15 minuta bez većih problema.

U prvom setu Gojo je dva puta izgubio servis, kod 1:1 i 4:2, a da s druge strane nije uspio doći niti do jedne break prilike.

Drugi set počeo je ponovno ranim breakom Marcore koji je poveo s 3:1, Gojo se uspio vratiti na 3:3, ali nakon toga dva puta gubi servis i bilježi poraz.

Gojo je na reternu osvojio svega 14 poena, nije uspio stvoriti pritisak i na kraju nije imao šanse za povratak u meč.