HT Prva liga, 30. kolo, 20.04.2021, 17:00 h, Šubićevac
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Dejan Vuković (svi Zagreb)
Younes Delfi 89'
Gorica

Oslabljeni Goričani izvukli u završnici bod na Šubićevcu

Branimir Korać • utorak, 20.04.2021.

Gorica se vratila neporažena iz Šibenika gdje je odigrala 1:1. Malo je nedostajalo da ubilježi poraz, no Delfi je u 89. minuti zabio za bod...

Marcos David Mina Lucumi
63'
15
Isnik Alimi
76'
6
Karlo Bilić
76'
17
Todor Todoroski
76'

Nikola Rak
88'

Siniša Oreščanin

Nisu Šibenčani i Goričani odigrali neku veliku utakmicu, ali bilo je zanimljivo. Gorica je dugo bila u zaostatku, sve do 89. minute, a onda je Šibenik ostao s igračem manje, a iz tog prekršaka Gorica izjednačila.

U početku je Gorica izgledala za nijansu bolje, Šibenik nije nešto posebno kreirao prema naprijed, a najbliže pogotku Gorica je došla u 26. minuti kada je pucao Mitrović, a vrlo dobro obranio je Rogić.

Nakon pola sata počeli su prijetiti i Šibenčani, prvo im je poništen gol s pravom zbog zaleđa nakon što ga je Suad Sahiti postigao.

U 40. minuti Šibenik je poveo. Marko Bulat odradio je veliki dio posla i u konačnici pronašao Suada sahitija koji ulazi s loptom u 16 metara i iskosa pogađa mrežu.

U drugom dijelu puno promjena, razbijenog ritma i malo prilika. U 65. minuti Mitrović je dobro pucao nakon povratne lopte, ali nije zabio da bi u 89. minuti gosti ipak poravnali.

Mina je napravio prekršaj na dedsnoj strani i zaradio drugi žuti karton, a iz toga se izrodio pogodak gostiju. Pršir je nabacio u gužvu, u skoku su bili Mudrinski i Delfi, a Delfi je glavom poslao loptu u mrežu.

Promjena više nije bilo, ostalo je 1:1.