HT Prva liga, 30. kolo, 21.04.2021, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
4:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Lokomotiva se vraća u život, Varaždin visoko poražen u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • srijeda, 21.04.2021.

Vrlo važna utakmica u borbi za opstanak odigrana je u Kranjčevićevoj. Lokomotiva je ugostila Varaždin i tražila je isključivo pobjedu kako bi se približila devetom mjestu na ljestvici...

Lokomotiva je ipak uspjela. Samir Toplak ubilježio je prvu pobjedu na klupi Lokomotive i tako vratio Lokosima nadu u ostanak u ligi. Ovo slavlje Zagrepčana zakompliciralo je situaciju na dnu ljestvice, a da je kojim slučajem završilo drugačije, pobjedom Varaždina, Lokomotiva bi već mogla polako razmišljati o Drugoj HNL.

Ipak, Lokomotiva je odigrala kvalitetnu utakmicu kada je bilo najvažnije i odnijela je pobjedu. Puno je pomoglo što je zabijala u pravo vrijeme, a Varaždin s druge strane propuštao prilike za zakomplicirati dvoboj.

Lokosi su poveli već u trećoj minuti. Ubačena lopta iz kornera u sredini je došla do Hadžića koji je nije dobro zahvatio, malo ju je skrenuo, a dobro je pratio Mate Maleš koji utrčava na drugu vratnicu i iz blizine pogađa za vodstvo.

Nakon toga Varaždin je imao dobre prilike preko Guere Djoua i Đuraseka, nije zabio, a Lokomotiva je došla do drugog gola.

Još jednom Varaždinci loše reagiraju na ubačene lopte, ovaj put odlično je centrirao Pivarić, u skoku je bio Papadopoulos koji glavom zabija za 2:0.

U drugom poluvremenu Varaždin je pritisnuo, stvorio nekoliko vrlo dobrih prilika, ali nije zabio. Nije zabio niti Hadžić na drugoj stran, zatresao je gredu.

Zato je dva puta u završnici Roko Šimić. Mladi napadač Lokosa prvo je izborio kazneni udarac iz kojeg je zabio svoj prvoligaški prvijenac, a zatim je pogodio s ruba kaznenog prostora za velikih i konačnih 4:0.