HT Prva liga, 30. kolo, 21.04.2021, 18:05 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel (Osijek), Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci)
Sandro Kulenović 36'
Rijeka

Tri boda Rijeke u napadu na treće mjesto, Istra 1961 u problemima

Mihaela Bradovski • srijeda, 21.04.2021.

Rijeka je uzvratila Istri 1961 za ispadanje iz Kupa. Prije tjedan dana Riječani su na Aldu Drosini poraženi u polufinalu Kupa, a sada su slavili u prvenstvu 2:1...

Istra 1961 šokirala je Rijeku u Kupu, ali nije mogla i u prvenstvu. Tu su Riječani bili bolji s 2:1 i ostavili Istru u teškoj borbi za opstanak. Pulskom prvoligašu pogotovo ne ide u prilog pobjeda Lokomotive protiv Varaždina čime su se Lokosi posve približili.

Prva je na susretu zaprijetila Istra koja je krenula u kontru preko Hare, Japanac je došao pred Nevistića koji je obranio taj njegov pokušaj.

Rijeka je povela u 19. minuti preko Murića koji je dobio loptu na rubu 16 metara, opalio izvana i pogodio u sam kut.

Uslijedilo je lošije razdoblje u igri domaćina i Rijeka je povela s 2:0 nakon što je propustila još nekoliko prilika. Murić je s desne strane odličnop pronašao u sredini Kulenovića koji lakoćom zabija.

Činilo se da će gosti odnijeti na odmor vodstvo 2:0, ali u zadnjim trenucima prvog dijela Galilea skreće loptu u mrežu nakon ubačaja Blagojevića.

U drugom dijelu Istra je pokušavala doći do poravnanja, a najbliže tome došla je u 87. minuti kada je Hara još jednom ostao sam pred Nevistićem, ali vratar Rijeke ga je još jednom nadmudrio.

Ostalo je 2:1 za Rijeku koja odnosi tri važna boda za približavanje Gorici i odvajanje od Hajduka.