HT Prva liga, 30. kolo, 20.04.2021, 19:05 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Damir Batinić (Osijek), Marjan Tomas (Osijek), Tomislav Keglević (Našice)
Kristian Dimitrov 9'
Hajduk

Hajduk izdržao pola sata s igračem manje i odnio bod iz Koprivnice

Branimir Korać • utorak, 20.04.2021.

Slaven Belupo i Hajduk remizirali su 1:1 u Koprivnici. U intenzivnom dvoboju s dosta prekida i povika prema sucu Batiniću, pobjednika nije bilo.

Nije u Koprivnici bilo previše prilika, ali Sčlaven Belupo i Hajduk odigrali su vrlo zanimljivu i neizvjesnu utakmicu. Hajduk je imao vodstvo od rane faze susreta, ali Slaven Belupo se vratio, Splićani ubrzo ostali s igračem manje i do kraja susreta više nije bilo golova.

Već u devetoj minuti Hajduk je poveo nakon što je Kristian Dimitrov glavom proslijedio loptu u mrežu poslije ubačaja Skorupa.

Do kraja prvog dijela bilježimo još dvije velike prilike Slaven Belupa, prvo je Knöll bio pred Kalinićem ali vratar Hajduka sjajno je zatvorio taj pokušaj, ali prava prilika bila je ona u zadnjim trenucima prvog dijela kada je Goda pucao glavom, a Todorović je izbio s gol linije.

U 54. minuti Tonio Teklić odlično je proigrao Umuta koji puca pokraj gola.

U 60. minuti Todorović ostavlja Hajduk s igračem manje. Knöll je pobjegao i krenuo sam prema Kaliniću, Todorović ga je pomeo sa strane zakašnjelim startom i Batinić ga je isključio.

Šest minuta kasnije Slaven Belupo dolazi do poravnanja. Goda je ubacio u sredinu, Knöll je pokušao škaricama, ali nije zahvatio loptu, zasmetao je Kaliniću koji odbija do Krstanovića, a on zabija.

Do kraja susreta više nervoze, prekida i pogrešaka nego pravog nogometa i pogodaka više nije bilo. Ostalo je 1:1.