PSG nadvisio Metz, pritisak je opet na Lilleu i Lyonu

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

Nogometaši PSG-a obavili su svoj dio posla u 34. kolu Ligue 1 te su preuzeli vrh prije međusobnog ogleda Lillea i Lyona nakon kojeg će dosta toga biti jasnije u borbi za naslov...

Prije nego što se u nedjelju odigra međusobni ogled Lillea i Lyona koji će odlučiti mnogo toga u velikoj borbi za vrh Ligue 1 na tri strane, dodatni pritisak na te dvije momčadi stavio je PSG koji je u subotu nadvisio Metz s 3:1 te je preuzeo prvo mjesto.

PSG sad ima dva boda više od Lillea i četiri više od Lyona pa će, po svemu sudeći, poraženi u nedjelju ispasti iz borbe za naslov. PSG je do pobjede ovaj put povukao najbolji pojedinac ekipe Kylian Mbappe s dva pogotka u ključnom trenutku.

Mbappe je sjajno otvorio susret te je već u četvrtoj minuti pobjegao obrani i sjajnu loptu Andera Herrere je iz zicera smjestio u mrežu. PSG nakon toga nije uspio prelomiti susret i doći do veće prednosti na poluvremenu, a onda je stigla kazna kad je početkom drugog dijela Metz izjednačio.

Ubačaj s lijeve strane stigao je do Fabiena Centonzea koji je loptu glavom u visokom luku poslao iza Keylora Navasa, ali Metz nije izdržao do kraja s bodom. Već u 59. velika greška obrane Metza koju koristi Mbappe te pogađa za 2:1.

PSG je ovaj put ozbiljnije shvatio vodstvo te je jače jurnuo do dva pogotka razlike pa Herrera u 82. pogađa gredu, a u 88. Mauro Icardi lijepom panenkom iz kaznenog udarca postavlja konačnih 3:1 i opet preuzima vrh.

U ranijem je susretu Brest u gostima s 2:1 svladao St. Etienne te je svog suparnika preskočio na tablici, ali 13. i 14. momčad lige ne bi trebale imati problema s osiguravanjem ostanka. Khazri je doveo domaćina u vodstvo, ali je Brest okrenuo preko dva pogotka Gaetana Charbonniera.