HT Prva liga, 33. kolo, 07.05.2021, 17:05 h
Šibenik 1:0 Istra 1961
Istra 1961

VAR u 11. minuti nadoknade poništio penal za Istru i donio joj novi poraz

Matej Kačan • petak, 07.05.2021.

Nakon prave drame na Šubićevcu u završnici susreta, nogometaši Šibenika ipak su uspjeli uzvući pobjedu protiv Istre koja ostaje zakovana na posljednjem mjestu...

Susret koji je skoro 80 minuta bio vrlo miran i nesadržajan se na samom kraju pretvorio u veliku dramu. Šibenik je na domaćem terenu slavio protiv Istre s 1:0 nakon što je gostima u šestoj minuti nadoknade sviran penal koji je onda poništen nakon pet minuta VAR provjere.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo nogometašima Šibenika koji su odmah u četvrtoj minuti imali veliku priliku Martina koji je iz dobre situacije pucao malo preko gola, a nakon toga se igra jako mirno i oprezno te bez šansi, ali uz inicijativu Šibenika.

U posljednjih deset minuta prvog dijela napokon imamo još uzbuđenja, u 36. je prvo Bulat loše pucao nakon dobrog driblinga, dok je minutu kasnije Suad Sahiti iz dobre situacije pucao u mrežu, ali vanjski dio. Pred sam kraj prvog dijela napokon i nešto od Istre, dobro je pucao Hara, no Rogić je na mjestu.

Šibenik je napokon svoju bolju igru naplatio u drugom poluvremenu, iz prve prave šanse drugog dijela u 54. minuti. Martin je ubacio, a Sahiti je na drugoj strani tog centaršuta zatresao mrežu. Odmah se gol provjeravao zbog možebitnog zaleđa, ali je prošao VAR provjeru s odličnim i Šibenik vodi.

Nije Istra uspjela ni nakon pogotka stvoriti nešto konkretnije, a posao joj je trebao biti olakšan nakon 74. minute kad je Šibenik ostao s igračem manje. Bailone je u napadu kod Istrinog šesnaesterca vrlo neoprezno i zakašnjelo ušao u Silvu te je zaradio isključenje.

Zadnjih deset minuta zato su opet ponudili više uzbuđenja. U 83. sjajnu priliku propušta Emir Sahiti koji iz blizine puca u blok, a samo minutu kasnije s druge strane opet Hara sjajno puca s ruba kaznenog prostora, no opet u korner.

U 85. Šibenik opet odgovara, ovaj put je Prince Ampem izašao na jedan na jedan s vratarom, ali je iz zicera pucao pokraj gola. Tada dolazi sama završnica i velika drama oko koje će se vjerojatno još vući repovi.

Igrala se šesta minuta nadoknade kad je Vuk pobjegao obrani i ide na gol, a ruši ga Batarelo. Sudac je odmah pokazao na bijelu točku te je dao crveni Batarelu i izgleda da Istra ima šansu izjednačiti. No, gledao se VAR zbog zaleđa prije prekršaja i sve skupa je dosta potrajalo.

Igrači su na terenu besposleno stajali preko pet minuta, a u 11. minuti nadoknade je napokon došla presuda: prije prekršaja je bilo zaleđe, Batarelu je poništen crveni, a Istra je ostala bez prilike za prijeko potreban bod.

Šibenik je preživio te se s nova tri boda odvojio od Slavena na šestom mjestu i matematički je osigurao ostanak, dok je Istra sad posljednja s 25 bodova, četiri manje od osme Lokomotive s kojom će igrati međusobni direktan susret za ostanak. Varaždin je deveti s 27 bodova.