HT Prva liga, 33. kolo, 07.05.2021, 19:10 h

Gorica svladala Osijek i riješila pitanje prvaka

Matej Kačan • petak, 07.05.2021.

Nogometaši Gorice su u u 33. kolu HT Prve lige svladali Osijek na domaćem terenu te su Dinamu omogućili šansu da već ovaj vikend osigura naslov...

Samo teorija sad može udaljiti nogometaše Dinama od obrane naslove hrvatskog prvaka. Osijek je lošu formu bez pobjede nastavio porazom i protiv Gorice te je ostao na sedam bodova zaostatka i Dinamo pobjedom nad Rijekom može i matematički osigurati titulu.

Na teškom, kišom natopljenom terenu je bilo teško igrati pa smo gledali čvrst susret s tek pokojom izraženijom šansom. Ona je u prvom poluvremenu pripala Gorici koja je u 11. minuti imala sjajnu šansu Matije Dvornekovića kojem je Matar glavom spustio ubačaj Albija Doke, a ovaj iz blizine puca preko vrata.

Vrlo ružno i neugodno je izgledao pad Igora Silve u 13. minuti nakon čega je beku dislocirat prst, ali su osječki liječnici odmah namjestili prst i veće štete nije bilo. Do kraja prvog dijela je Osijek pokušavao prijetiti i probijati, ali nije uspjelo i na odmoru je 0:0.

Gorica je do pogotka vrijednog pobjede došla početkom drugog dijela, u 49. minuti nakon prekida. iz udarca iz kuta je ubacio Hamad, a Aleksandar Jovičić je najviši u skoku te pogađa za 1:0. To je bio znak da se Gorica može povući i tjerati jalovi Osijek na pokušaj probijanja bloka.

Osijek je najviše prijetio dugim loptama i dalekometnim udarcima u nadi da bi kiša i sklizak teren natjerali obranu i Banića na grešku, ali se nije dogodilo. Kako je susret išao kraju je pritisak Osijeka rastao, ali nije bilo pogotka za 1:1 te Gorica upisuje važnu pobjedu.

Gorica je upisala treću pobjedu u nizu te je s vrlo važna tri boda stigla do sedam bodova ispred Rijeke kojoj ostaje susret s Dinamom i osiguravanje trećeg mjesta je sve bliže za močad Siniše Oreščanina.