Andrija Vukčević 87' (ag)
Dinamo

Riječani s čak tri autogola pomogli Dinamu u potvrdi obrane naslova prvaka!

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2021.

Dinamo je i matematički obranio naslov prvaka! Modri su u gostima kod Rijeke glatko slavili s 5:1 i tako riješili sve dvojbe oko naslova prvaka. Indisponirani Riječani zabili su u prvoj minuti, ali kasnije su si između ostalog zabili čak tri autogola i upisali visok poraz...

Dinamo je obranio naslov prvaka, u Rijeci je slavio 5:1 u utakmici kakva još nije viđena u HNL-u. Tri autogola, dva poništena gola i pet golova gosta ukupno. Riječani su pomogli autogolovima, no bili su to autogolovi nakon štrih ubačaja u peterac gdje se moglo bolje reagirati svakako, ali gdje je uvijek rizik da će lopta otići na krivu stranu.

Ova pobjeda Dinama je još vrijednija ako se zna da su Modri već nakon 20-ak sekundi gubili. Riječani su tu propustili iskoristiti taj šok za Modre, nisu ih pritisnuli već su im dali vremena da dođu k sebi.

Taj prvi pogodak postigao je Menalo nakon što je Lepinjica osvojio loptu na sredini, proigrao Lončara, a on ubacio na peterac za Menala koji ne griješi.

U 15. minuti krasan gol Gvardiola. Dobar napad Modrih i ubačaj s lijeve strane, lopta je odbijena prema rubu kaznenog prostora gdje natrčava Gvardiol i silovito iz voleja zakucava loptu pod gredu. Iako je Dinamo proslavio pogodak, on je poništen nakon pregledavanja VAR-a zbog zaleđa Kastratija.

Dinamo je ipak stigao do poravnanja u 42. minuti. Oršić se sjurio lijevom stranom i oštro ubacio u peterac gdje Galović atraktivno petom postiže autogol.

U prvih pet minuta drugog dijela Dinamo je došao do preokreta. U 48. minuti s lijeve strane Mišić je ušao u sredinu i opalio s nekih 17 metara svom snagom u suprotni kut. U 50. minuti već je 3:1, Ovaj put nakon ubačene lopte Capan je s metra-dva proslijedio loptu u svoju mrežu.

Do kraja susreta Dinamo je postigao još dva gola. U 65. minuti s desne strane ubacio je Stojanović, obrana Rijeke je promatrala što se događa, a to koristi Oršić i u petercu postavlja nogu te zabija za 4:1.

Točku na i stavio je Vukčević, Ivanušec je ubacio s lijeve strane, Vukčević uklizao ispred Gavranovića i poslao loptu u svoju mrežu.

Ogromna pobjeda Dinama koji je zaslužio i slavlje i titulu, jednostavno je neki razred više za ostale konkurente.