Novi talijanski prvak do vrha napunio mrežu Sampdorije

Mihaela Bradovski • subota, 08.05.2021.

Milanski Inter odradio je prvu utakmicu kao novi talijanski prvak i odradio ju je šampionski. Slavio je na svom stadionu protiv Sampdorije s 5:1...

Titula prvaka stigla je na San Siro, Inter je u prošlom kolu potvrđen za novog prvaka Italije. U susretu protiv Sampdorije slavio je s lakih 5:1 iako je Antonio Conte pošteno promiješao momčad.

Na dolasku na stadion brojni navijači pozdravili su nove prvake koji su im se odužili novom visokom pobjedom i nastavkom niza pobjeda na svom travnjaku.

Već na odmoru Inter je imao visoko vodstvo. Roberto Gagliardini i Alexis Sanchez odveli su Inter u prvih pola sata do 2:0, Balde Keita na kratko je smanjio, ali vrlo brzo Sanchez je odgovorio novim pogotkom za 3:1 na odmoru.

U drugom dijelu Andrea Pinamonti i Lautaro Martinez potvrdioli su pobjedu Intera.

Ivan Perišić nije igrao, a Marcelo Brozović ušao je u igru u 55. minuti umjesto Cristiana Eriksena.

Napoli nastavlja borbu za Ligu prvaka. Na gostovanju kod Spezije nije si smio dopustiti kiks i na kraju je slavio s visokih 4:1.

Već na poluvremenu bilo je 3:0 zahvaljujući golovima Piotra Zielinskog i Victora Osimhena dvaput. Nakratko je u drugom dijelu Roberto Piccoli smanjio, ali Spezia nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, a kada je Hirving Lozano četvrti put poslao loptu u mrežu, priči je bio kraj.

Lazijeve ambicije u borbi za Ligu prvaka zaradile su udarac u Firenci gdje ga je Fiorentina svladala s 2:0. Dvostruki strijelac bio je Dušan Vlahović koji je ostavio Lazio na pet bodova do četvrtog mjesta.

Udinese i Bologna su u sredini poretka i odigrali su susret bez posebnog značaja. Domaćin je poveo golom Rodriga De Paula, a bod Bologni donio je Riccardo Orsolini.