Pašalićeva asistencija u visokoj pobjedi Atalante, Juriću novi remi

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2021.

U tri poslijepodnevne utakmice u Serie A najuvjerljivija je bila Atalanta koja je pregazila u gostima Parmu s 5:2 i tako se približila osiguravanju nastupa u Ligi prvaka i sljedeće sezone...

Atalanta je nastavila sa sjajnim nastupima pa je tako pomela i Parmu i s visokom pobjedom došla odmah iza Intera. Slavila je s 5:2 i napravila novi korak prema osiguravanju plasmana u Ligu prvaka i sljedeće sezone.

Parma je s druge strane ispala iz Serie A, ovdje je pokušala iznenaditi, ali nije bilo nikakve šanse, gosti su prejaki.

Gosti su do vodstva stigli u 12. minuti kada je Ruslan Malinovski zabio za vodstvo i s tih 1:0 otišlo se na odmor iako je bilo prilika za promjenu rezultata.

U drugom dijelu Atalanta je dovršila posao. Prvo je Matteo Pessina pogodio za 2:0, a zatim u 77. minuti, minutu nakon ulaska u igru, Mario Pašalić lijepo asistira Luisu Murielu za treći pogodak.

Do kraja susreta Parma je postigla dva pogotka preko Brunette i Sohma, ali gosti su također pogodili dva puta preko Muriela i Mirančuka. Kod Mirančukovog gola Pašalić je imao dva čista zicera, oba je vratar obranio, no lopta se odbila do Rusa koji zabija.

Verona je bila dosta bolji protivnik od Torina, ali na kraju se spašavala od poraza. Bila je dominantna, stvarala prilike da bi gosti došli do pogotka u 85. minuti, ali Verona je ipak izbjegla poraz.

Mergim Vojvoda u 85. minuti donio je prednost Torinu, no u 88. Federico Dimarco poravnava.

Nikola Kalinić odradio je cijelu utakmicu, a Ivor Pandur ubilježio je debitantski nastup u Serie A.

U važnom dvoboju konkurenata u borbi za opstanak, Benevento je kod kuće poražen 3:1 od Cagliarija. U zanimljivom dvoboju gosti su u drugom poluvremenu riješili pitanje pobjednika.

Poveli su već u prvoj minuti golom Lykogiannisa da bi u 16. minuti Lapadula izjednačio na 1:1.

Drugo poluvrijeme ipak je pripalo Cagliariju koji golovima Pavolettija i Joaa Pedra odnosi pobjedu 3:1.