HT Prva liga, 34. kolo, 11.05.2021, 19:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin (Kanfanara), Robi Kezele (Rijeka), Nikola Kečkiš (Virovitica)
3:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Osječani završavaju sezonu na drugom mjestu, Šibenik lakoćom svladan

Mihaela Bradovski • utorak, 11.05.2021.

Osijek će završiti ovu sezonu na drugom mjestu što mu je najbolji plasman u klupskoj povijesti. Drugo mjesto potvrdio je pobjedom protiv Šibenika 3:0...

Suad Sahiti
46'
14
Prince Obeng Ampem
61'
16
Ivan Močinić
67'
29
Ivan Laća
83'
25
Doni Grdić
83'
Sergio Escobar

Osijek nije uspio skinuti Dinamo s trona, ali dugo ga je pritiskao, držao ga u neizvjesnosti i s njim se ravnopravno borio. Ipak u Osijeku svi mogu biti prezadovoljni, završit će sezonu na drugom mjestu što mu je najbolji plasman u povijesti.

U 34. kolu osigurao je drugo mjesto na kraju sezone nakon što je slavio s 3:0 protiv Šibenika u Gradskom vrtu. Rutinska pobjeda za Osječane koji su bili dosta bolji, Šibenik u šarenom sastavu nije imao šanse.

Već u prvih 15 minuta Osječani su propustili dvije krasne prilike, prvo je Jurčević stresao gredu, a zatim je Kleinheisler nakon krasnog primanja lopte prsima iz voleja pucao pokraj gola.

U 28. minuti lopta je završila u mreži Labrovića. Ubačena je iz kuta, Žaper je glavom s desetak metara odlično pucao i pogodio u kut. Međutim pogodak nije priznat zbog zaleđa u kojem se našao Mierez.

Šibenik je svoju najbolju priliku propustio u 34. minuti kada je Mina došao sam pred Ivušića, ali on mu odlično ulazi u šut.

U drugom dijelu Osijek je rano dobio kazneni udarac. Bilić je srušio Miereza koji uzima loptu i izvodi penal, ali pogađa vratnicu.

U 65. minuti domaćinu se napokon otvorilo. Nakon silnih promašaja došao je do regularnog gola preko Ivana Santinija koji je primio loptu na prsa nakon dugačkog dodavanja Kleinheislera i onda pogodio suprotni kut.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Bohar je dobio dobru loptu, mogao je i sam završiti akciju udarcem s 15-ak metara, ali pronašao je Miereza koji je sam pred golom i lako zabija.

Točku na i domaćin stavlja u 93. minuti. Dobar napad Osječana, Dion Drena Beljo ga je povukao pa gurnuo loptu u prostor za Gyurcsa koji je sam pred Labrovićem i lako zabija.

Završilo je 3:0, uvjerljivom i glatkom pobjedom domaćina, posve zasluženom.