HT Prva liga, 34. kolo, 12.05.2021, 20:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Dino Knez (Osijek), Tomislav Keglević (Našice)
4:0(4:0) Gorica
Gorica

Hajduk u prvom poluvremenu 'razmontirao' Goricu u borbi za Europu!

Matej Kačan • srijeda, 12.05.2021.

Nogometaši Hajduka prikazali su rapsodiju u prvom i disciplinu u drugom poluvremenu te su s 4:0 deklasirali Goricu u direktnom dvoboju koji bi mogao odlučivati o putnicima u Europu...

Nogometaši Hajduka odigrali su ponajbolje poluvrijeme sezone kad je najviše trebalo. U susretu u kojem je za nastavak europskih ambicija Hajduku igrala isključivo pobjeda, Bijeli su u prvom dijelu furiozno krenuli, zabili četiri gola i do kraja iskontrolirali susret za 4:0 pobjedu.

Nije dobro krenulo za Hajduk i Paola Tramezzanija koji je imao problema sa sastavljanjem obrane. Tražio se drugi stoper, Dimitrov se nekako osposobio, ali već nakon četiri minute nije više mogao i u igru mora mladi Vicko Ševelj.

No, Bijeli su brzo zaboravili na sve svoje probleme jer je već u 14. Marko Livaja izborio slobodnjak na 20-ak metara s lijeve strane, a Mario Vušković iz slobodnog udarca fantastično gađa od lijeve stative u mrežu, neobranjivo za Banića.

Samo dvije minute kasnije je i 2:0, Stanko Jurić je uzeo loptu na sredini i dodao Stipi Biuku koji je po prvi put večeras oduševio. Prošao je cijelu obranu i došao do peterca na lijevoj strani, a onda se okrenuo zbog istrčalog Banića i povratnom pronašao Alexandera Kačaniklića koji s desetak metara mirno zabija.

Samo tri minute kasnije može biti i 3:0, Jurić opet radi dobar posao u sredini, a ovaj put se sam sjurio na 16 metara te krasno proigrao Livaju na drugoj stativi. Ovaj iz natrčavanja ipak iz blizine trese vratnicu i Gorica je preživjela, ali samo na trenutak.

Vrlo aktivni Livaja je u 23. nastavio raditi nered, ušao je u kazneni prostor te je dugo čekao i driblao, a nasjeo je Jovičić koji podmeće nogu, Livaja pada i sudac pokazuje na bijelu točku. Livaja je sam uzeo odgovornost i nije pogriješio te nakon 23 minute Hajduk već ima 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Biuk u 40. minuti majstorijom o kojoj će se dugo pričati. Primio je loptu na sredini terena na lijevoj strani, okrenuo dvojicu i krenuo na kazneni prostor. Obišao je još pokojeg braniča, okrenuo se na sredinu i milimetarski precizno pogodio tik uz stativu, neuhvatljivo za Banića u maniri najvećih rutinera i majstora ovog sporta.

S 4:0 se ide na poluvrijeme, a u drugom dijelu je Tramezzani znalački, "talijanski" primirio susret i neutralizirao protivnika. Gorica je bila potpuno bezopasna i samo se čekao kraj blamaže Siniše Oreščanina na povratku na Poljud.

Nije bilo prilika sve do druge minute nadoknade kad se čini da je pao i peti gol. Jairo je na desnoj strani obavio sve sam te je ubacio na peterac gdje Moro trese vlastitu mrežu. No, pogodak je poništen zbog zaleđa Brazilca pa rezultat ostaje 4:0.

No, neće se Hajduk buniti jer je sa stilom osvojio prevažna tri boda u borbi za Europu. Bijeli do kraja imaju svladati Šibenik i Lokomotivu i nadati se kiksevima Gorice ili Rijeke za skok na treće ili četvrto mjesto. Gorica ima 59 bodova, Rijeka 55, a Hajduk 54, ali Gorica do kraja ima igrati s Dinamom te međusobni ogled s Rijekom.

• ludi_dabar12.05.2021. u 23:32
    Za predpostaviti je da če Dinamo ostaviti najmanje jedan bod Gorici , kao sto je to uradio danas u susretu sa Varaždinom , pa ce konacni redosljed biti odlucen na Rujevici... Osnova postoji , jer če Krznar čuvati udarne trupe za finale kupa ..