HT Prva liga, 2. kolo, 24.07.2021, 18:55 h, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica

Matej Kačan • subota, 24.07.2021.

U drugom kolu HT Prve lige, Lokomotiva je privremeno preuzela vrh ljestvice pobjedom u Koprivnici u susretu koji je obilježio desetominutni prekid zbog nestanka struje...

Dvije momčadi koje su u prvom kolu upisale iznenađenja uz dobre igre susrele su se u drugom kolu u Koprivnici. U susretu koji je obilježio prekid zbog nestanka struje u 68. minuti, Lokomotiva je svladala Slaven s 2:1 te je upisala četvrti bod.

Od samog početka su Lokosi pokazali ideju da preko posjeda stvore nekakvu šansu, dok se Slaven oslonio na branjenje i duge lopte na Krstanovića. Početak je protekao u čvrstoj igri s više prekršaja nego udaraca, a iz prve prave prilike pao je gol.

Igrala se 22. minuta kad je Cipetić dobio dosta prostora na desnoj strani i odmah je sjajno zavrnuo u kazneni prostor. Tamo je iz drugog plana nebranjen stigao Enis Cokaj koji trzajem glavom šalje loptu u mrežu iz prvog udarca Lokosa na gol.

Svoju možda i najbolju šansu Slaven je zapucao vrlo skoro. U 26. minuti je korner izveo Glavčić, a Božić glavom tjera Santinija na čupanje lopte ispod grede. Posljednja opasna situacija prvog dijela bila je u 38. minuti kad je Aliyu na crti malo zakasnio na oštru loptu Miličevića te je promašio loptu.

Drugi dio bio je mnogo sadržajniji, a krenuo je opsadom domaćeg gola. Lokosi su krenuli vrlo aktivno i prilike su se samo nizale. Pokušavali su Aliyu, Soldo, Kačavenda, Pivarić i ostali, ali su bili neprecizni ili je sve rješavao blok.

Slaven po prvi put prijeti nakon 14 minuta nastavka, opet iz kornera preko Božića, a u 66. je praktički ni iz čega stiglo izjednačenje. Na jednu visoku svijeću je loše reagirao Cipetić, na prvu je promašio loptu, a iz pokušaja popravljanja je umjesto lopte udario Monjca koji pada u 16 metara.

Sudac je pokazao na bijelu točku, a loptu je uzeo Krstanović koji ne griješi te postavlja 1:1. Samo dvije minute nakon toga uslijedio je prekid. Na stadionu je nestalo struje, ugasili su se reflektori.

Potrajalo je dok su se opet postepeno upalili, prošlo je 10 minuta i susret se nastavio nekako prekinutog ritma. Lokomotiva se u tome bolje snašla pa je nakon očišćenog ubačaja Cipetića zabila gol samo dvije minute kasnije.

Bio je slobodni udarac, loptu je ubacio Stojković, a ona se od Krstanovića odbija do Pivarića koji s pet metara iz prve trese mrežu. No, dugo je trajala VAR provjera jer Aliyu je bio tamo, možda je i dirao loptu, a bio je u zaleđu.

No, sudac je procijenio da Aliyu nije utjecao na igru i pogodak je priznat. Nije do kraja bilo mnogo uzbuđenja, imali smo i razliku semafora na stadionu i televiziji zbog prekida jer je televizijski nastavio brojati vrijeme, a onaj na licu mjesta je prekinut nestankom struje.

Slaven je stisnuo pri kraju, Lokomotiva je čekala priliku iz kontre, ali gola nije bilo. Posljednju priliku je promašio Krstanović glavom te Slaven nije uspio potvrditi iznenađenje nad Dinamom.

S druge strane, Lokomotiva je pokazala da bod protiv Hajduka nije bio slučajan te je nastavila s vrlo dobrim ulaskom u sezonu.