HT Prva liga, 2. kolo, 24.07.2021, 21:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Alen Jakšić
Karlo Bilić 87'
Šibenik

Gorica rutinski svladala bezopasni Šibenik

Jan Šneler • subota, 24.07.2021.

Nakon poraza u prvom kolu od Rijeke, nogometaši Gorice na svom su terenu u drugom kolu HT Prve lige s 3:1 glatko svladali prilično neuvjerljivi Šibenik...

Marin Jakoliš
55'
7
Suad Sahiti
69'
8
Edin Julardžija
69'
18
Ignacio Bailone
82'

Mario Rosas

Sadašnji trener Gorice, Krunoslav Rendulić, nije imao previše milosti za svoj bivši klub. U drugom kolu HT Prve lige, Gorica je bez većih problema svladala Šibenik i osvojila prve bodove ove sezone.

Susret je započeo prilično mirno. Šibenčani su jako dobro zatvorili sve prilaze svome golu, a Goričani osim nekih prilika s distance, nisu uspjeli kreirati ozbiljniju šansu.

Nakon tih nekoliko poluprilika, konačno se domaćima otvorilo u 26. minuti. U tih prvih dvadesetak minuta Šibenik je odigrao odlično obrambeno, ali sada je obrana zakazala. Kristijan Lovrić ubacio je loptu, obrana Šibenika prespavala, a Hrvoje Babec mirno primio loptu i lagano zabio za 1:0.

Postignuti pogodak očigledno je trebao Gorici da se potpuno oslobodi. U narednih nekoliko minuta Šibenčani su opasno živjeli. Prvo je Aleksandar Jovičić glavom gađao malo pored gola, da bi u 36. minuti Lovrić silovito potegnuo s dvadesetak metara i pogodio okvir gola.

Nakon prvih 45 minuta, Gorica je potpuno zasluženo došla do vodstva, a gosti su mogli biti zadovoljni što razlika nije bila puno veća. U nastavku susreta Gorica je ponovno bila daleko bolja i opasnija momčad.

Već u 54. minuti Lovrić je ponovno bio u glavnoj ulozi, ubacio u šesnaesterac gdje je Matar Dieye loše pucao. Šibenčani su imali jednu dobru priliku u 57. minuti, činilo se kao da će kontru izvesti dobro, ali završnica je bila katastrofalna i propala je sjajna prilika.

Gorica je sve riješila sredinom drugog dijela. Nakon neuspješno izvedenog kornera, Musa Muhammed iz velike daljine poslao je loptu do šesnaesterca gdje Matar Dieye sjajno pogađa za 2:0. Dvije minute kasnije, u 68. minuti, Lovrić ponovno traži priliku za udarac, a njegov pokušaj Karlo Bilić skreće u vlastitu mrežu.

Do kraja susreta Gorica je mogla još povećati prednost, ali svi pokušaji nisu pronašli put do mreže. S druge strane, Šibenčani su uspjeli doći do počasnog pogotka, ujedno i prvog gola ove sezone. Za autogol se iskupio Bilić te u 87. minuti zabio za konačnih 3:1.

Gorica je tako uspješno odradila drugo kolo HT Prve lige i uvukla Šibenik u nove probleme. Nakon dva odigrana kola Šibenčani imaju skor od dva poraza u gol razliku 1:6. Momčad koja je prošle sezone završila na šestom mjestu ove sezone očigledno će imati velikih problema u borbi za ostanak.