Paris Saint-Germain 4:2 Strasbourg
Strasbourg

Messi gledao s tribina, PSG u golijadi uzeo pobjedu

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

PSG je u iščekivanju debija Lea Messija upisao i drugu pobjedu u dva kola Ligue 1. U Parizu je s 4:2 poražen Strasbourg usprkos povratku u drugom poluvremenu...

Nogometaši PSG-a uzeli su drugu pobjedu u dva kola ovosezonskog izdanja Ligue 1. Leo Messi stigao je na Park prinčeva, čak se i spustio na teren, ali bilo je to u sklopu fotografije pojačanja pristiglih ovog ljeta, od kojih su nastupili tek Hakimi i Wijnaldum.

Opet je dosta igrača nedostajalo Mauriziju Pochettinu, ali je Argentinac složio vrlo jakih prvih 11 uz dosta slabiju klupu od onoga što je imao na raspolaganju protiv Strasbourga.

No, krenulo je jako dobro i PSG je, činilo se, riješio susret u pola sata. Već u trećoj minuti je Abdou Diallo sjajno ubacio, a Mauro Icardi se još bolje visoko vinuo i glavom zabio prvi pogodak. U 25. je Kylian Mbappe slalom završio udarcem koji je od bloka u mreži, a dvije minute kasnije je Julian Draxler ubačaj pospremio za visokih 3:0.

Činilo se da će vrlo nadahnuti Parižani do vrha napuniti mrežu gostiju, ali u drugom poluvremenu slijedi desetak minuta blackouta te povratak Strasbourga. U 53. je smanjio Kevin Gameiro, a u 64. Ludovic Ajorque postavlja 3:2.

Činilo se da bi Strasbourg mogao i do povratka, ali je u 81. Aleksander Djiku dobio drugi žuti karton u samo tri minute te je ostavio goste s igračem manje, dok je u 86. Mbappe asistirao Pablu Sarabiji koji je stavio točku na i za 4:2 i šesti bod Parižana.