HT Prva liga, 7. kolo, 28.08.2021, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović
Kristijan Lovrić 74'
Gorica

Lokomotiva povezala dva poraza, Gorica dvije pobjede, Lovrić igrač odluke

Mihaela Bradovski • subota, 28.08.2021.

Nakon što je prva četiri kola odradila bez pogreške, Lokomotiva je povezala dva poraza. Prvo Dinamo, a zatim i Gorica i to u oba susreta minimalne pobjede protivnika...

Goričani su upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu i to na gostovanju kod Lokomotive. U zanimljivom dvoboju slavili su 1:0, dugo su i jedni i drugi uglavnom bili neprecizni u pokušajima da dođu do gola, a onda je Gorica golom Kristijana Lovrića stigla do sva tri boda.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i već u sedmoj minuti zaprijetila je preko Cokaja, ali Banić je bio na mjestu i obranio je taj pokušaj.

Uslijedilo je razdoblje u kojem se igralo uglavnom između dva kaznena prostora i bez posebnih prijetnji, a onda je Gorica dobila priliku iz slobodnog udarca. Loptu je uzeo Lovrić i s nekih 20 metara pucao preko gola.

Do kraja prvog dijela najbolji pokušaj bio je onaj Dabre s ruba kaznenog prostora kada je iz nezgodne pozicije odlično pucao, ali Banić je bio spreman.

U drugom dijelu više borben nego kvalitetan dvoboj, ali ipak je viđen jedan pogodak.

U 74. minuti Dvorneković je odlično nabacio s desne strane, Lovrić je došao ispred uspavanog Cipetića i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta domaćin je pokušavao pritisnuti i doći do gola, ali nije uspio probiti blok pred golom Banića i ostalo je 1:0 za Goricu.