Amerikanci bez pobjede u Salvadoru, Meksiko tek u završnici slomio Jamajku

Mihaela Bradovski • petak, 03.09.2021.

Treća runda sjevernoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo samo je potvrdila kako će biti puno borbe između osam reprezentacija koje žele u Katar...

Krenuo je treći stupanj sjevernoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Favoriti se znaju, a jedan je kiksao na startu. SAD je na gostovanju kod Salvadora odigrao samo 0:0, bio je nešto bolji protivnik, ali nije uspio doći do pogotka.

Zanimljiv dvoboj odigran je na Azteci gdje je Meksiko ugostio Jamajku i tek u samoj završnici susreta stigao je do pobjede. Meksikanci su imali čak 28 udaraca na gol, trajala je opsada gostujućeg gola, no tek pred kraj susreta slomljen je otpor Jamajke.

Poveo je Meksiko u 50. minuti golom Alexisa Vege, ali Jamajka je poravnala preko bivšeg igrača Domžala Shamara Nicholsona. Tek u 89. minuti Meksikanci su došli do pobjede pogotkom Henryja Martina.

Kanađani su ugostili Honduras i remizirali 1:1. Honduras se pokazao kao opasan protivnik i Kanada nije imala jednostavnu zadaću.

Gosti su vodili od 40. minute golom Alexandera Lopeza, a Kanada je poravnala preko Cylea Larina sredinom drugog dijela.

Panama i Kostarika remizirali su bez pogodaka, domaćin je bio puno opasniji, no ne i dovoljno precizan.