Podravka protiv Rumunjki upisala drugi poraz u Ligi prvakinja

HINA, Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

Nakon visoke pobjede nad Budućnosti i velikog otpora Ferencvarošu, rukometašice Podravke ipak su upisale drugi poraz u Ligi prvakinja. U Koprivnici je bolji s pet pogodaka razlike bio rumunjski Bukurešt...

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u 3. kolu A skupine Lige prvakinja u Koprivnici od rumunjskog CSM Bukurešta s 31:36 (15:16).

Hrvatske prvakinje su bolje započele dvoboj i gotovo cijelo prvo poluvrijeme imale prednost, no ne višu od tri gola. Rumunjke ipak s golom prednošću odlaze na poluvrijeme, da bi u drugom dijelu nakon 24:24 gošće zaigrale bolje i slavile s konačnih pet razlike.

Kod Podravke su prednjačile Dejana Milosavljević i Larissa Kalaus s po sedam golova, a kod Bukureštanki je nezaustavljiva bila Neagu s čak 12 golova.

Podravka je u prvom kolu deklasirala Budućnost najvećom pobjedom u posljednjih dvadeset godina na otvaranju Lige prvakinja (29:22), a nakon toga je sjajno parirala moćnom mađarskom Ferencvarošu na gostovanju (27:33).

Nakon tri kola i Podravka i Bukurešt imaju po dva boda, a u četvrtom kolu Koprivničanke 16. listopada gostuju u francuskom Brestu.