Vodeni sportovi

Solaris upisao i drugu pobjedu u kvalifikacijama Eurokupa

Branimir Korać • subota, 02.10.2021.

Vaterpolisti Solarisa dobro napreduju u kvalifikacijama Eurokupa. Nakon pobjede protiv Carougea, u petak su bili bolji i od Sant Andreua...

Solaris je napravio još jedan korak bliže prolazu u drugi krug kvalifikacija Eurokupa. Carouge i Sant Andreu nisu bili poseban problem i hrvatski predstavnik zasad izgleda vrlo dobro.

Protiv španjolskog Sant Andreua u drugom kolu slavio je s 13:6 i tako je uz Palermo jedini stopostotan u skupini, a prve dvije momčadi prolaze dalje.

Druga četvrtina usmjerila je utakmicu na stranu Solarisa, Šibenčani su tu pobjegli na 7:2. U nastavku susreta rutinski su odrađivali posao i na kraju zasluženo i visoko slavili.

Jerko Penava s četiri gola bio je najefikasniji dok je tri gola dodao Antun Goreta. Čak pet od šest golova kod Sant Andreua postigao je Nikolas Paul Garcia.

U trećem kolu Solaris igra protiv ruskog Šturma koji je s 11:8 svladao Carouge te izgubio 18:4 od Palerma.