Milan 1:1 Inter
Inter

Milanski derbi nije razočarao, podjela bodova uz nastup trojice Hrvata

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2021.

Odličnu utakmicu odigrali su Milan i Inter na kraju 12. kola Serie A, a pobjednika na kraju nije bilo. Završilo je 1:1 u susretu u kojem su i jedni i drugi mogli do sva tri boda...

Nakon što je Napoli remizirao 1:1 s Veronom u ranijem terminu, Milan se mogao odvojiti na vrhu ljestvice, ali i Inter je imao svoju računicu, pobjedom se mogao približiti vodećem dvojcu. Na kraju je završilo 1:1 što znači da svi ostaju tamo gdje su bili i prije ovog kola.

Nekada su dvoboji Milana i Intera znali biti šahovske bitke, tvrde utakmice s malo prilika, ali već neko vrijeme to nije slučaj. Tako je bilo i ovaj put, igralo se otvoreno, a takvoj igri pomogao je rani pogodak.

Već u 11. minuti Inter je stigao do vodstva iz kaznenog udarca koji je nesretno skrivio Kessie. Loptu je uzeo Hakan Calhanoglu i pogodio za 1:0. Iako je prošle sezone nosio dres Milana, Turčin je proslavio pogodak i zatim provocirao domaće navijače.

Samo šest minuta trebalo je Milanu da dođe do poravnanja i to uz pomoć nesretnog De Vrija koji je skrenuo loptu u Handanovičevu mrežu.

Inter je imao veliku priliku za vodstvo u 27. minuti kada je Ballo Toure skrivio kazneni udarac, ovaj put loptu je uzeo Lautaro Martinez, ali Tatarusanu je pročitao njegov pokušaj i ostalo je 1:1.

U završnici prvog dijela Lautaro je imao još jednu sjajnu priliku kada je pucao nisko u donji kut, ali lopta prošla nekoliko centimetara pokraj vratnice.

U drugom dijelu igralo se ravnopravno do završnice kada je Milan opasno pritisnuo i bio blizu preokretu.

Prvo je Ibrahimović snažno opalio iz slobodnog udarca što je Handanovič fantastično obranio, zatim je u 90. minuti Saelemaekers udarcem izvana pogodio vratnicu, u nastavku akcije pucao je Kessi, ali iz dobre situacije nije zabio.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić igrali su svih 90 minuta dok je Ante Rebić dobio priliku nakon ozljede, a u igru je ušao u 59. minuti.