Futsal Liga prvaka, Elitna runda, 1. kolo, 02.12.2021, 20:00 h
Olmissum 1:3 Sporting Futsal

Aktualni prvak Europe prejak za Olmissum na startu turnira u Lisabonu

Branimir Korać • četvrtak, 02.12.2021.

Na turniru Elitne runde u Lisabonu Olmissum je krenuo porazom od aktualnog prvaka Europe, domaćina turnira, Sportinga. Portugalci su slavili s 3:1...

Omišani su u Lisabon otputovali svjesni kako dolaze na noge prejakim protivnicima, ali htjeli su vidjeti gdje se u ovom trenutku nalaze u odnosu na njih. Prvo kolo donijelo im je Sporting, momčad koja je prošle sezone u finalu Lige prvaka svladala Barcelonu.

Portugalci su očekivano bili bolji i dominantniji protivnik te nisu pružili previše šanse Olmissumu. Na kraju su slavili s 3:1, Omišani su bili prisiljeni braniti se praktički cijelim tijekom susreta i uspjeli su izbjeći još teži poraz.

Mrežu su zadržali čistom do devete minute kada je Alex Merlim svladao Bilandžića i donio Sportingu prednost koju je zadržao do odlaska na odmor.

U drugom dijelu nastavilo se boljom igrom domaćina koji odmah u prve četiri minute nastavka zabija još dva gola i odlazi do visokih 3:0. Ponovno je precizan bio Alex Merlim, a osim njega i Cavinato.

U završnici susreta Olmissum je uspio smanjiti golom Nikole Pavića za konačnih 3:1.

U drugom kolu hrvatskog prvaka čeka novi težak posao, igrat će protiv Jekaterinburga.