SP 2021. žene, skupina 4, 1. kolo, 08.12.2021, 15:30 h, Torrevieja, Palacio De Deportes
Suci: Karina Christiansen, Line Hansen (Danska)
Hrvatska
Hrvatska
28:22(12:14) Argentina
Argentina

Hrvatska furioznom završnicom do pobjede protiv Argentine

Branimir Korać • srijeda, 08.12.2021.

Hrvatska je odigrala dobru utakmicu protiv Argentine i upisala je pobjedu 28:22. U završnici susreta odigrala je jako dobro i preokretom otišla do prvih bodova u drugom krugu!

UKUPNO22115/92

Hrvatske rukometašice upisale su prve bodove u drugom krugu natjecanja na Svjetskom prvenstvu. Slavile su protiv Argentine s 28:22 u susretu u kojem je Hrvatska bila ta koja je imala sjajnu završnicu susreta.

Argentini se dogodilo nešto slično, samo u manjem opsegu, kao i protiv Španjolske. Španjolke su Argentinu dobile s 19:3 u drugom dijelu, Hrvatska je dobila drugo poluvrijeme sa 16:8, ali bitnija je završnica, u zadnjih deset minuta Hrvatska je napravila seriju 9:1.

Počelo je dobro, Hrvatska je do sredine prvog poluvremena kontrolirala i igru i rezultat, ali onda je došlo do krize, posebno u fazi napada, što su Argentinke kaznile. Prvo poluvrijeme Argentina je riješila u svoju korist s 14:12, a završila ga je serijom 4:0.

U drugom dijelu mijenja se slika na parketu. Hrvatska je odmah golovima Stele Posavec i Ježić uhvatila priključak i igralo se praktički do zadnjih deset minuta gol za gol.

Argentina je golovima Mendoze i Garcije tek jednom došla do dva gola prednosti, 21:19, ali tu je stala.

Odlična obrana i koncentrirana Tea Pijević pokrenuli su veliku seriju Hrvatske koja završava utakmicu s 9:1 i odnosi pobjedu 28:22.

Stela Posavec s osam golova predvodila je Hrvatsku, a Pijević je dodala 13 obrana. Kod Argentine po pet golova Mendoze i Cavo.