Cibona pružala dobar otpor, ipak poražena od Budućnosti

Matej Kačan • nedjelja, 12.12.2021.

U susretu 11. kola ABA Lige, košarkaši Cibone upisali su poraz od Budućnosti usprkos dosta čvrstoj i dobroj igri kroz većinu susreta...

Premda su većinu susreta pružali dobar otpor, odbijali se raspasti i potpisati visok poraz, košarkaši Cibone ipak su ostali bez pobjede u Draženovom domu i nagrade za takav pristup.

Cibosi su ugostili mnogo jaču i skuplju Budućnost te su energičnom i žilavom igrom omogućili sebi da ostanu u igri sa šansama za pobjedu sve do posljednjih minuta.

Nakon čvrste i izjednačene prve dionice, Budućnost je dosta bolje otvorila drugu i zabila je 22 poena u prvih osam minuta dionice za vodstvo 40:25 od 15 poena razlike, ali j Cibona smanjila do poluvremena.

Seriju od 7:0 obilježio je Ivan Majcunić s pet vezanih poena pa je na poluvremenu prihvatljivih osam poena minusa. Sa 7-4 serijom Cibona otvara treću i približava se na minus pet, ali Justin Cobbs u tom trenutku tricom "zaustavlja krvarenje".

Udarilo je to ritam u kojem se prednost Budućnosti uglavnom kretala između sedam i devet poena pa značajnijih približavanja Cibone neće biti. Crnogorci su rutinski odradili ostatak, ali Cibona se nije dala "razbiti" pa je sve završilo s 80:73.

Cibona je upisala šesti poraz uz pet pobjeda i u društvu je Mege, SC Derbyja i Igokee na 5-6 omjeru, dok je Budućnost na 8-3 i četvrtom mjestu. Cobbs je s 18 poena vodio Budućnost, 16 je dodao Willie Reed.

Kod Cibone je Nathan Reuvers ubacio 14, dok je Danko Branković imao poen manje uz sedam skokova.