HT Prva liga, 20. kolo, 17.12.2021, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Marko Dabro 48'
Lokomotiva

Marina probio led pobjedničkim golom protiv Lokomotive

Mihaela Bradovski • petak, 17.12.2021.

U zanimljivom dvoboju 20. kola u Koprivnici je Slaven Belupo ugostio Lokomotivu te upisao pobjedu 2:1. Prvijenac u dresu Slaven Belupa u HNL-u postigao je Mario Marina i to za pobjedu domaćina...

Slaven Belupo i Lokomotiva prvi odlaze na odmor i to nakon što su odradili svoj dvoboju 20. kola. Koprivničanci su slavili s 2:1 nakon velike borbe u susretu u kojem je pobjeda domaćina potpuno zaslužena.

Lokosi kao da su dobrim dijelom susreta glavama već bili na odmoru, Slaven Belupo je bio konkretniji i opasniji te je na kraju zaslužio pobjedu.

Domaćin je već u devetoj minuti mogao do vodstva. Zapata je opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta je pogodila gredu.

Najbolju situaciju za goste u prvom poluvremenu nije iskoristio Luka Stojković koji je gađao iz okreta, ali Sušak je bio na mjestu.

Kada se činilo da će se na odmor bez pogodaka, dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Soldu je lopta pogodila u natkoljenicu pa u ruku koja je bila visoko podignuta i Bel je pokazao na 11 metara. Siguran izvođač bio je Ivan Krstanović.

Odmah na startu drugog dijela Lokomotiva poravnava. Aliyu je proigrao Dabru, a on krasno pogađa u donji kut.

Slaven Belupo nakon toga igra bolje, niže prilike, a u 78. minuti dolazi do pogotka. Velika gužva u 16 metara gostiju nakon što je Santini loše reagirao na ubačenu loptu, ona se odbijala, došla do Marine koji je opalio snažno sa 7-8 metara i pogodio za vodstvo.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Slaven Belupo je uzeo tri važna boda.