Freiburg zaustavio Schicka i nastavio sa sjajnim rezultatima, novi poraz Stuttgarta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.12.2021.

U nedjelju u Bundesligi na rasporedu su bila dva susreta i oba su okončana pobjedom domaćina. Freiburg je slavio protiv Bayera, a Köln je bio bolji od Stuttgarta...

Stuttgart je odigrao još jednu utakmicu bez ozlijeđenog Borne Sose i upisao je poraz 1:0. Ovaj poraz stavlja ga u tešku poziciju, trenutno je u zoni koja opasno prijeti ispadanjem iz lige te se mora vratiti pobjedama.

U gostima kod Kölna nije pokazao previše, ali nije niti domaćin. U susretu koji nije oduševio, bio je dovoljan jedan pogodak i to na samom kraju susreta. U 89. minuti domaćin je stigao do pogotka preko Anthonyja Modestea i to je bilo dovoljno za pobjedu.

Freiburg je velikom pobjedom 2:1 protiv Bayera skočio na treće mjesto i to preskočivši upravo Apotekare. U zadnje tri utakmice svih osam golova Bayera zabio je Patrik Schick, u Freiburgu su znali da ga moraju zaustaviti i napokon je ostavljen bez gola.

Domaćin je bio bolji i poveo je u 33. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Vincenzo Grifo, ali u samom finišu prvog dijela Charles Aranguiz poravnava na 1:1.

U drugom dijelu gosti su uglavnom bili posve bezopasni, a Freiburg je pobjedu osigurao u 84. minuti kada je Kevin Schade pogodio za konačnih 2:1.