Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 1. kolo, 20.01.2022, 18:00 h
Francuska
Francuska 34:24 Nizozemska

Francuska u drugom dijelu održala lekciju Nizozemskoj i visoko slavila

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.01.2022.

Francuska primjerno odrađuje posao na ovom Europskom prvenstvu, nova pobjeda, i to vrlo uvjerljiva, upisana je protiv iznenađenja prve faze natjecanja, Nizozemske s 34:24...

Francuska s prenesenim bodovima i Nizozemska na nuli, ali nakon vrlo dobrih predstava u prvoj fazi, druge su dvije reprezentacije koje su u skupini 1 odmjerile snage.

Crna Gora je uspjela kreirati još jedno iznenađenje u ranijem terminu, ali isto nije za rukom pošlo i Nizozemcima. Francuska je ostala na zacrtanom putu i s novim se bodovima okreće idućem protivniku, Islandu.

I dok je u prvom dijelu Nizozemska imala periode kada je uspjela uhvatiti zrak; posebno se to odnosi na smanjenje nakon uvodnih, ekspresnih 0:5, te do pred kraj prvog dijela kada je Alec Smit pogodio za 12:12, druga polovica susreta bila je jednosmjerna cesta prema slavlju francuskog sastava.

Od tog spomenutog posljednjeg pogotka u prvom dijelu pa do prvog u nastavku, Nizozemska je u svoju mrežu primila sedam zgoditaka. Ubrzo su se nizozemski rukometaši ispuhali do kraja i dobar dio drugog poluvremena djelovao je kao pucački trening za Francuze.

Na kraju su Gilleovi izabranici slavili s +10, 34:24, za novi, uvjerljiv korak naprijed prema završnici turnira.

Vincent Gerard skupio je 13 obrana, a što se napadačkog dijela francuske igre tiče, tu je najraspoloženiji bio Aymeric Minne s osam zgoditaka. Realizatorski slabiji od ostatka momčadi bio je Dika Mem s dva gola i četiri promašaja.

Tri obrane manje od francuskog vratara upisao je Bart Ravensbergen, a iako su obojica postigla po četiri zgoditka, Baijens je završio sa stopostotnim učinkom dok je Kay Smits neuspješno šutirao pet puta.