FA Cup, 1/16 finala, 06.02.2022, 13:00 h
Liverpool 3:1 Cardiff
Cardiff

Liverpool u drugom poluvremenu slomio čvrste Velšane i prošao u osminu finala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.02.2022.

Poznat je još jedan sudionik osmine finala FA kupa. Očekivano riječ je o Liverpoolu koji je na svom stadionu bio bolji od Cardiffa s 3:1...

Liverpool nije dopustio iznenađenje u šesnaestini finala FA kupa, ugostio je momčad Cardiffa i upisao pobjedu 3:1. Redsi su potpuno dominirali susretom i na kraju su zasluženo slavili.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo iako je Liverpool potpuno dominirao, imao 81 posto vremena loptu u svojim nogama, ali mreža Dillona Phillipsa nije se tresla.

U 53. minuti Liverpool je stigao do vodstva. Trent Alexander-Arnold je nabacio, a jedan od najnižih na terenu, Diogo Jota došao je do lopte i poslao je u mrežu.

Domaćin je i nakon pogotka nastavio s dominacijom i to mu se isplatilo u 68. minuti kada je Takumi Minamino zabio za 2:0 da bi povratnik nakon ozljede Harvey Elliott povisio na 3:0 u 76. minuti.

Do kraja susreta Cardiff je uspio smanjiti zaostatak zahvaljujući golu Rubina Colwilla u 80. minuti.

Ostalo je tih 3:1 do kraja susreta čime je Liverpool izborio prolaz.