Visoke pobjede Villarreala i Atletica, Budimirov pokušaj za povratak zaustavila vratnica

Mihaela Bradovski • subota, 19.02.2022.

U prva dva današnja susreta 25. kola La Lige visoke gostujuće pobjede upisali su Villarreal i madridski Atletico...

Villarreal je odigrao odličnu utakmicu u gostima kod Granade gdje je bio efikasan i slavio s 4:1. Gosti su imali raspoloženog Arnauta Danjumu koji je postigao tri pogotka i predvodio Villarreal do visoke pobjede.

Rano je Granada ostala bez vrijednog veznjaka Maximea Gonalonsa, a u završnici prvog dijela našla se i u visokom zaostatku. Dva puta strijelac je bio Danjuma za lijepih 2:0 na odmoru.

Nada domaćinu vraćena je nakon 15 minuta igre u drugom dijelu kada je dosuđen kazneni udarac koji Luis Milla pretvara u pogodak. Krenula je Granada po poravnanje, ali nije uspjela zabiti da bi prvo u 81. minuti Danjuma zabio za 3:1, a u sudačkoj nadoknadi Moi Gomez za konačnih 4:1.

Atletico je stigao do vrlo važne 3:0 pobjede u gostima kod Osasune. Osasuna je mogla izvući više, imala je puno više prilika, ali nije mogla zabiti.

Poveli su gosti već u trećoj minuti golom Joaa Felixa i tu prednost odnijeli su na odmor. U završnici prvog dijela mogla je Osasuna poravnati, dobro je pucao Ante Budimir, ali pogodio je vratnicu.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Atletico je stigao do drugog gola, Luis Suarez bio je strijelac i tu je susret usmjeren na stranu gostiju. Točku na i stavio je u 89. minuti Angel Correa.

Šime Vrsaljko igrao je cijelu utakmicu, jednako kao i Ante Budimir kod domaćina.