Zadar ostao bez snage u drugom poluvremenu, Igokea upisala pobjedu

Branimir Korać • petak, 11.03.2022.

Košarkaši Zadra upisali su poraz u gostima kod Igokee u susretu u kojem su se dobro držali dok je bilo snage. U završnici su pali i Igokea je glatko slavila 79:67...

I u najavi susreta Zadrani su poručivali kako u goste Igokei idu boriti se i pružiti svoj maksimum iako su svjesni kako će biti vrlo teško zbog skraćene rotacije. Tako je i bilo, dok je bilo snage bili su ravnopravni, ali kasnije je svježija Igokea stvorila razliku i rutinski privela susret kraju.

Zadar je dobro krenuo, a serijom 9:0 u završnici prve dionice preuzeo je vodstvo i kontrolu nad rezultatom. Prednost je održavao i većim dijelom druge dionice, a na odmor se otišlo s 37:37 nakon što je u zadnjim trenucima Vulić ubacio samo jedno od tri slobodna bacanja.

Igokea se nije uspjela odvojiti još u trećoj četvrtini, preuzela je vodstvo, ali Zadrani su bili za petama.

Ipak, u zadnjih deset minuta domaćin je imao više energije, pobjegao je na dvoznamenkastu razliku i odradio je posao do kraja susreta bez previše živciranja.

Kod Zadra su po 16 poena upisali Justin Carter i Trevor Thompson (11 skokova). U protivničkom sastavu Marko Jošilo ubacio je 17 poena uz pet skokova, a Antabia Waller dodao je 15 poena (5/9 trica).